Prezentujemy kandydatów startujących w wyborach 4 listopada. Skarbnik stanowy

Prezentujemy kandydatów startujących w wyborach 4 listopada. Skarbnik stanowy

We wtorek 4 listopada w Illinois odbędą się wybory powszechne do władz federalnych, stanowych i powiatowych. W trosce o wygodę  naszych Czytelników podajemy informacje o kandydatach i ich programach. Przypominamy, że można już wziąć udział we wczesnym głosowaniu (do 2 listopada) lub  głosować korespondencyjnie (podanie można złożyć do 30 października).

Skarbnik stanowy (Illinois Treasurer)

O urząd skarbnika stanowego ubiega się trzech kandydatów: demokrata (D) Michael W. Frerichs ,  republikanin (R)  Tom Cross  i libertarianin (L) Matthew Skopek.

Michael W. Frerichs (D) fot.Facebook

Michael W. Frerichs
fot.Facebook

Michael W. Frerichs (D) z Champaign jest senatorem stanowym z 52. okręgu w centralnym Illinois. Wcześniej zasiadał w Radzie Powiatu Champaign, a następnie sprawował urząd audytora finansowego tego powiatu. Był wówczas jedynym urzędnikiem w naszym stanie posiadającym uprawnienia audytora finansowego. Jest absolwentem Yale University. Studiował i pracował jako wykładowca uniwersytecki w Chinach.

41-letni Frerichs obiecuje stymulację rozwoju drobnej przedsiębiorczości przy pomocy programów niskooprocentowanych pożyczek dla małych firm. Zamierza też lepiej inwestować pieniądze z kasy stanu, oraz przeprowadzić reformę etyczną w biurze skarbnika stanowego. Obiecuje wprowadzić okresowe audyty i upublicznić codzienny harmonogram biura.

 

 

 

Tom Cross fot.Facebook

Tom Cross fot.Facebook

Tom Cross (R) to poseł stanowy z 97. okręgu izbowego. Po ogłoszeniu kandydatury na skarbnika ustąpił z funkcji przewodniczącego republikańskiej mniejszości w Izbie Reprezentantów. 57-latek jest z zawodu adwokatem. Cross jest absolwentem Wesleyan University i Cumberland Law School w Alabamie. W swoim programie wyborczym zapewnia, że będzie mądrze i bezpiecznie inwestować fundusze stanowe, zarówno w kraju, jak i poza nim. Planuje utworzenie komitetu doradczego z udziałem najlepszych ekspertów finansowych, którzy mają pomóc intratnie lokować pieniądze i powiększać zyski.

 

 

 

Matthew Skopek fot.Facebook

Matthew Skopek fot.Facebook

Matthew Skopek (L) pracuje jako księgowy w Departamencie Zdrowia Powiatu DuPage. Sprawuje funkcję przewodniczącego Partii Libertariańskiej w Illinois. Jest absolwentem finansów, ekonomii i księgowości w North Central College. W swoim programie wyborczym deklaruje , że będzie profesjonalnie i efektywnie zarządzać biurem skarbnika stanowego.  Przejrzystość i odpowiedzialność wobec społeczeństwa obiecuje uczynić obowiązującą normą. Chce ujawniać działania finansowe polityków wszystkich opcji.

(ao)

 

Categories: Chicago, Wybory 2014

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*