Preckwinkle: Reagan powinien smażyć się w piekle

Znana chicagowska polityk Toni Preckwinkle, która od lat agituje za zalegalizowaniem marihuany zszokowała obywateli Illinois swoją kontrowersyjną wypowiedzią na temat byłego prezydenta Ronalda Reagana. Preckwinkle uznała, że wkład w tzw. wojnę z narkotykami, „ma swoje miejsce w piekle”. Polityk szybko przeprosiła za tę wypowiedź.

fot. Oficjalny portret 40. prezydenta Ronalda Reagana, 1983 rok

Toni Preckwinkle pełni obecnie funkcję przewodniczącej rady hrabstwa Cook, w stanie Illinois. Znana w Chicago polityk od lat jest orędowniczką zmniejszenia kar za posiadanie marihuany. W lipcu 2012 roku poparła projekt przyznawania mandatu osobom posiadającym marihuanę na własny użytek.

W tym tygodniu podczas spotkania na University of Illinois poświęconego polityce narkotykowej w kraju, Preckwinkle oświadczyła publicznie, że Ronald Reagan, cieszący się w USA dobrą opinią, „ma swoje miejsce w piekle, za to, że podczas swojej kadencji prowadził zażartą walkę z narkotykami.

Zszokowana publiczność w pierwszej chwili wydała z siebie odgłosy dezaprobaty i zaskoczenia. Widząc to, Preckwinkle zapytała: „Co, nie podoba wam się to?”

Mimo iż zdania nie zmieniła, chicagowska polityk została zmuszona do publicznych przeprosin na łamach Chicago Tribune.  Republikanin  Timothy Schneider, komisarz hrabstwa Cook zauważył, że Preckwinkle użyła zdecydowanie niestosownych słów do wyrażenia swojej opinii.

Podczas konferencji uniwersyteckiej wywodząca się z Chicago Demokratka dodała, że za swoje największe osiągnięcie zawodowe uważa właśnie wprowadzenie mandatów (zamiast dotychczasowej kary pozbawienia wolności) za posiadanie małych ilości marihuany.

AS

Categories: Chicago

Comments

 1. janek
  janek 23 sierpnia, 2012, 20:23

  Reagan wspierał handel narkotykami poprzez CIA które handlowało z prezydentem Panamy Noriegą którego Bush Sr. usunął podczas najazdu na Panamę . Wszystko po tym jak Noriega ujawnił kulisy amerykańskiego wspierania i szkolenia Bin Ladena i innych czopków przeciw Rosjanom w Afganistanie i oczywiście handel bronią za narkotyki (Polskie ślady tego handlu do dzsiaj są w okolicach Chicago).Był taki bardzo młody generał który tym wszystkim kierował zapomniałem jego nazwisko po atakach 11 września, 2001 przestał się pokazywać, chyba już niewielu wierzy w to, że Mosad nie wiedział o przygotowywaniu ataków. Potrzebny był pretekst Hussain nie podobał się Bushowi w szczególności gdy zaczął go oficjalnie krytykować i ta konieczność ochrony sojusznika Izraela?. Wracając do narkotyków co ta walka dała stracone tysiące miliardów dolarów a efekt żaden a popyt jest coraz większy, może legalizacja i opodatkowanie by ten problem rozwiązało.

  Reply this comment
  • prowokator
   prowokator 24 sierpnia, 2012, 17:38

   Czego sie Jas nie nauczyl, tego Janek nie bedzie umial. Koles, z ciebie to taki typowy, prymitywny i lewacki analfabeta. Jest to cecha charakterystyczna dla wielu „demokratycznych” propagandzistow.

   Reply this comment
 2. Mada_Faka
  Mada_Faka 23 sierpnia, 2012, 20:53

  nie wiem debilu jak ci ktos dal obywatelstwo…

  Reply this comment
 3. janek
  janek 23 sierpnia, 2012, 21:29

  Debilem to jesteś ty gnoju analfabeto!

  Reply this comment
 4. klamotsky
  klamotsky 24 sierpnia, 2012, 08:08

  mysle ze redakcja powinna ostro podchodzic do takich wypowiedzi .NO ale widocznie nie wazne co sie pisze tylko wazne ze sie pisze a kazdy jezyk jest dozwolony.Pieknie .

  PS. A jesli chodzi o obywatelstwo to mysle ze jest coraz mniej ludzi na swiecie ktorzy chcieli by Amerykanskie Obywatelstwo !!!

  Reply this comment
  • Mada_Faka
   Mada_Faka 24 sierpnia, 2012, 08:43

   powinienes zaczac jak tatko zawsze zaczynal : ” uprzejmie donosze”.
   slowo „debil” nie jest chyba wulgaryzmem wiec czemu redakcja mialaby to blokowac? sprawdz co oznacza slowo ” debilizm” nim zaczniesz (edyt.-red.) pyskowac. ja wyrazam swoje zdanie, ze ta zenada o nicku „janek” co szczyci sie 30 letnim marnowaniem tlenu tego kraju , publikuje teksty swiadczace o jego debilizmie , dlatego nazywam go „debilem” . gdybym chcial mu ublizyc nazwalbym go madafakiem etc, ale on swoimi tekstami i prymitywnym mysleniem sam sobie ubliza. chcesz cos jeszcze odszczeknac?

   Reply this comment
   • klamotsky
    klamotsky 24 sierpnia, 2012, 14:55

    nie ma sensu odszczekiwac do takich ludzi jak ty bo i tak nie pojmiesz o co mi chodzi
    zycze milego dnia

    Reply this comment
 5. Psycholog
  Psycholog 24 sierpnia, 2012, 22:02

  Ja bym im jeszcze zakopal i ugryzl w ucho.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*