Preckwinkle ma poparcie Chance’a, ale nie Obamy

Preckwinkle ma poparcie Chance’a, ale nie Obamy

Chicagowski Chance the Rapper, zdobywca trzech nagród Grammy, oficjalnie poparł Toni Preckwinkle w wyścigu na burmistrza Chicago. Jednocześnie b. prezydent Obama oświadczył, że w najbliższych wyborach zachowa neutralność.

W uzasadnieniu chicagowski raper powiedział w czwartek, że Preckwinkle ma największe kwalifikacje do pełnienia funkcji burmistrza, a do jego decyzji przyczyniły się rozmowy z działaczami społecznymi.

Udzielenie poparcia szefowej władz powiatu Cook przez Chance’a nie jest dużym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę fakt, że ojciec rapera, Ken Bennett, jest współprzewodniczącym kampanii wyborczej Preckwinke.

W pierwszej turze wyborów na burmistrza Chicago Chance poparł prawniczkę Amarę Enyię, która uzyskała jedynie 8 proc. głosów.

Toni Preckwinkle z zadowoleniem przyjęła poparcie muzyka, które oznacza głos młodszych wyborców. Kandydatka nie otrzyma jednak oczekiwanej deklaracji poparcia od byłego prezydenta Baracka Obamy. Mimo że wsparł on jej kandydaturę w wyborach do rady powiatu, w wydanym w czwartek oświadczeniu Obama zdecydował o zachowaniu neutralności w kwietniowych wyborach na burmistrza Chicago.
(jm)

Na zdjęciu: Chance The Rapper

fot.Paul Buck/EPA/REX/Shutterstock

Categories: Chicago, wybory 2019

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*