Prawie połowa mieszkańców Illinois chce opuścić stan

fot.Jay Laprete/EPA/Hitcom/pixabay.com

fot.Jay Laprete/EPA/Hitcom/pixabay.com

Według badania przeprowadzonego przez Instytut Polityki Społecznej im. Paula Simona przy Uniwersytecie Southern Illinois 47 proc. wyborców zarejestrowanych w Illinois chce opuścić stan.

51 proc. respondentów powiedziało, że wolałoby zostać w Illinois, 2 proc. wyraziło niezdecydowanie. 20 proc. badanych stwierdziło, że opuszczenie stanu w nadchodzącym roku jest prawdopodobne, a prawie 80 proc. – że nie zamierza zmieniać miejsca zamieszkania.

Za główne powody chęci opuszczenia stanu ankietowani podali podatki (27 proc.), pogodę (16 proc.), rząd (15 proc), miejsca pracy i edukację (13 proc.).

Dodatkowo 59 proc. ankietowanych uważa, że kraj zmierza w złym kierunku, a 33 proc., że w dobrym. 9 proc. nie miało zdania. Aż 84 proc. mieszkańców Illinois uważa, że stan jest w fatalnej kondycji, podczas gdy 10 proc. – w uznało go za dobry, 6 proc. nie miało zdania.

Tylko 15 proc. respondentów oceniło jakość życia w Illinois na „doskonałą”. 37 proc. powiedziało, że jest „dobra”, 31 proc. oceniło ją na „średnią”, a 10 proc. na „niezbyt dobrą”. 6 proc. ankietowanych powiedziało, że jakość życia w naszym stanie jest „słaba”.

Sondaż został przeprowadzony telefonicznie wśród tysiąca wyborców zarejestrowanych w Illinois.

(jm)

Categories: Chicago

Comments

 1. diwron
  diwron 11 października, 2016, 16:43

  Jestem zaskoczony. Jak można opuszczać taki wspaniały stan, gdzie od lat rządzą tacy wspaniali ludzie jak M.Madigan (teraz aktywnie pomaga mu córka) i w którym tyle lat pracował B.Obama. Przecież to raj na ziemi. Po ew. wyborze H.Clinton na prezydenta cała Ameryka będzie takim rajem (H.Clinton urodziła się w Park Ridge). A Chicago jakie wspaniałe miasto, jakie wspaniałe szkoły i tyle lat rządzone przez najlepsze elity jedynej, wspaniałej i niezastąpionej amerykańskiej partii. Czy mieszkańcy IL powariowali?

  Reply this comment
  • Rysiu
   Rysiu 11 października, 2016, 21:36

   Alez skad, pacanie – mieszkancy IL nie powariowali, tylko ty.
   SIU zrobilo sonde z 1000 mieszkancow tego stanu, ktorzy maja telefony podlaczone do kabla – czytaj: takie romany czy inne dziady. Mozna smialo powiedziec, ze sonda byla przeprowadzona lokalnie, czyli na dalekich peryferiach Stanu Illinois. Pozdrawiam – uisyR.

   Reply this comment
  • Normals
   Normals 12 października, 2016, 00:59

   Zapomniałeś wrzucić jeszcze Roda Blagojevicha ,kolejnego wspaniałego demokratę ,który wszyscy wiemy jak skończył albo wspaniały inny demokrata Richard Daley i jego wspaniały kontrakt na parkometry miejskie .Tak idiotycznego ,że powinien dostać prokuratorskie zarzuty.I tak dzięki prężnym i przemyślanym dżiałaniom demokratów zbliżamy się do Detroit ,bo chyba wszyscy zdają sobie sprawę z tego w jakim stanie jest budżet Chicago prowadzony przez demokratów ( profejsonalizm na poziomie skarbonki świnki )

   Reply this comment
 2. Rebecca
  Rebecca 11 października, 2016, 22:16

  Az 16% chce opuścić stan z powodu pogody, i nie ma co się dziwić!. To jeden z gorszych stanów pod względem pogody. Ośrodki meteorologiczne potwierdzają, że stężenie pyłków w powietrzu w stanie Illinois jest jednym z większych w stosunku do innych stanów. Wilgotność powietrza powyżej 60%.większości pory roku, gdzie wszyscy przebywają w klimatyzacji, dom, biura i samochód. A samochód to zamknięta puszka, w której gromadzi się dużo pyłków i kurzu. To środowisko najbardziej sprzyja powstawaniu pleśni i różnego rodzaju grzybów. Mogą one uczulać nawet osoby, które na co dzień nie borykają się z tym problemem. Większości mieszkańców nawet do głowy nie przychodzi samochód!. Szukają pomocy w alergologów, szukają winnych alergii w domu, garażu, jak sierść zwierząt, pyłki traw, kwiatów, drzew, etc. Alergeny raczej występują osobno, niektóre tylko w określonych regionach i w konkretnej porze roku. Jest jednak takie miejsce, w którym wszystkie te atrakcje często spotkać można naraz, to wnętrze samochodu, idealny klimat w Illinois dla roztoczy. To idealne siedlisko dla bakterii i roztoczy, a przy tym świetny „sejf” dla pyłków, których akurat większości pory roku mnóstwo unosi się w powietrzu. W południowych stanach gdzie jest cieplej ale mniej wilgoci, ludzie nie zamykają okien w samochodach przed domami, jest przewiew. Często cudzoziemcy w Polsce śmieją się z widoków wiszącej pościeli na balkonach. A wystarczy wystawić pościel na balkon na kilka godzin w mroźny dzień, lub wsadzić poduszkę do zamrażarki, aby zabić roztocze. Twój nos będzie ci za to wdzięczny, będzie się rzadziej zatykał w czasie snu, może będziesz też rzadziej kichał.

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 12 października, 2016, 01:25

   Dzięki za komentarz ,powtarzając za klasykiem „mądrego to i miło posłuchać” (Sami swoi 😉 ).Moje dwie smerfetki mają problem z alergią.Starsza boryka się z problemem od lat na wiosnę i jesień i za każdym razem szukamy nowego środka ,który by zadziałał bo jej organizm nabiera chyba tolerancji na każdy z leków po jakimś czasie.Wszystkie działały na chwilę -Zyrtec ,Claritin ,Alegra ,Flonase ale powoli kończą się nam już opcje.Młoda zaczęła mieć pierwsze symptomy tej jesieni .Zgadzam się ,że klimat jest w Chicago beznadziejny .Latem gorąco i wilgoć ,zimą mrożno i sucho jak pieprz.Na zmianę chodzi klima z odwilżaczem i ogrzewanie z nawilżaczem a jak już się zaczyna robić na tyle przyjemnie, że chce się otworzyć okno i wpuścić świeże powietrze to zaczynają w powietrzu krążyć pyłki i moje dziewczyny zaczynają cierpieć.Kiedyś moja klientka powiedziała mi ,że tez miała podobny problem ale zrobiła sobie jakiś zabieg i teraz już nie odczuwa żadnych alergicznych reakcji ani na jesień ani na wiosnę.Jakiś komentarz?

   Reply this comment
 3. Yankes
  Yankes 11 października, 2016, 23:24

  Rebecca – Cos jednak pamietamy z Polski – ba, chwalimy nawet ( posciel na balkonach) Mam nadzieje ze corka bedzie doradzala swoim pacjentom ( Amerykanom) ta prosta metode – made in Poland Na alergie doradzam regularnosc w uprawianiu sportu ( bieganie , rower) na zewnatrz przez wszystkie cztery pory roku . Pozdrawiam

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*