Pracownicy Skyway’a będą strajkować w długi weekend

fot.Dwayne/Wikipedia

fot.Dwayne/Wikipedia

Jeżeli w nadchodzący weekend wybierasz się w podróż, warto omijać popularny Skyway. Pracownicy firmy Skyway Concession Company zarządzającej przejazdem planują ogłosić strajk, domagając się podpisania kontraktów pracowniczych, podwyżek i świadczeń.

Podchicagowski Skyway jest obsługiwany przez 30 pracowników zatrudnionych przez Skyway Concession Company. Należący do związku zawodowego Local 727 pracownicy od wtorku pracują bez podpisanych kontraktów pracowniczych. Negocjacje z pracodawcą dotyczące podwyżek i świadczeń nie przyniosły oczekiwanych przez związkowców rezultatów.

Skyway Concession Company w ciągu ostatnich dwóch lat dwukrotnie podwyższyła opłaty za przejazd, ograniczając jednocześnie płace i świadczenia pracownicze. Tylko pięcioro spośród 30 pracowników Skyway’a pracuje w pełnym wymiarze godzin, pozostali zatrudnieni są w niepełnym wymiarze, co oznacza brak świadczeń ubezpieczeniowych i emerytalnych.

Jeśli w najbliższych dniach przedstawiciele związków zawodowych nie dojdą do porozumienia z zarządem, kierowców pragnących przejechać przez widowiskowy most czekać mogą wielogodzinne korki.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*