Pracownicy O’Hare grożą strajkiem

fot.Tannen Maury/EPA

fot.Tannen Maury/EPA

W przededniu zwiększonego ruchu podróżnych, towarzyszącego Świętu Dziękczynienia, pracownicy chicagowskiego lotniska O’Hare żądają podwyżek płac. W przeciwnym razie grożą strajkiem.

Za podjęciem strajku głosowało kilkuset najmniej zarabiających pracowników lotniska, wśród nich sprzątacze i bagażowi, którzy domagają się podwyżki płac do 15 dol. na godzinę. Inicjatorem strajku jest związek zawodowy Service Employees International Union Local 1, zrzeszający pracowników fizycznych obsługujących lotnisko. Związkowcy twierdzą, że do strajku dojdzie z całą pewnością w najbliższych dniach, nie podają jednak daty jego rozpoczęcia.

Nie wiadomo, ilu pracowników ostatecznie przystąpi do strajku, większość pracuje dla prywatnych firm zatrudnianych przez lotnisko i może obawiać się utraty pracy. Chicagowski departament lotnictwa przewiduje, że potencjalny strajk nie powinien utrudnić ruchu powietrznego. Jednak zdaniem ekspertów, jeśli pracownicy lotniska O’Hare rozpoczną strajk w okresie Święta Dziękczynienia, tysiące podróżnych mogą utknąć w wielogodzinnych kolejkach. Chicagowskie lotnisko O’Hare jest jednym z głównych węzłów komunikacyjnych w kraju.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*