Pracownicy McDonald’sa zastrajkowali

Pracownicy McDonald’sa zastrajkowali

Pracownicy McDonald’s zastrajkowali, ponieważ według nich firma niedostatecznie zapobiega napastowaniu seksualnemu w miejscu zatrudnienia. W jednodniowym proteście w porze lunchu udział wzięły personele restauracji w Chicago i w dziewięciu innych miastach w USA.

Chicagowski protest rozpoczął się około południa, w porze lunchu, przed śródmiejską siedzibą gastronomicznego giganta. Brały w nim udział nie tylko pracownice restauracji McDonald’s, ale również ich koledzy sympatyzujący z ruchem #MeToo – przeciw wykorzystaniu seksualnemu osób zatrudnionych przez ich zwierzchników, współpracowników i klientów.

Dyrekcja restauracyjnej sieci odniosła się krytycznie do jednodniowego strajku i wyraziła przekonanie, że wprowadzone przez nią restrykcyjne, ostre przepisy są właściwą formą prewencji prześladowania seksualnego w miejscu pracy.

Jednak personele restauracji w całym kraju stwierdziły, że firma może zrobić dużo więcej w kwestii prewencji prześladowania i wykorzystania seksualnego.

Jednodniowy strajk odbył się 10 miesięcy po tym, jak pracownice firmy wniosły oficjalną skargę w związku z prześladowaniami o charakterze seksualnym do federalnej agencji ds. równości w zatrudnieniu (Equal Employment Opportunity Commission; EEOC).

(ao)

fot.TANNEN MAURY/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*