Pracownicy Brookfield Zoo grożą strajkiem

Pracownicy Brookfield Zoo grożą strajkiem
Brookfield Zoo fot.Derektaylor/Wikipedia

Brookfield Zoo fot.Derektaylor/Wikipedia

Związkowcy z Brookfield Zoo odrzucili 18 kwietnia propozycję nowego kontraktu pracowniczego. Pracownicy ogrodu zoologicznego zapowiadają strajk zapewniając jednocześnie, że w jego trakcie nie przestaną opiekować się nad zwierzętami.

Opiekunowie, dokarmiacze zwierząt, sprzątacze, pracownicy obsługi klienta i ochrony zapowiedziali strajk w związku z nieprzyjęciem kontraktu pracowniczego zaproponowanego im przez Chicagowskie Towarzystwo Zoologiczne (Chicago Zoological Society). Poprzedni kontrakt wygasł z końcem ubiegłego roku. Do 18 kwietnia obowiązywał kontrakt tymczasowy; do tego czasu obie strony miały za zadanie porozumieć się w sprawie planowanych podwyżek opłat ubezpieczeniowych dla pracowników związkowych. Do porozumienia jednak nie doszło, a negocjacje zakończyły sie fiaskiem.

Przedstawiciele związkowców spotkają się z zarządem Towarzystwa Zoologicznego 21 kwietnia. Jeśli rozmowy nie przyniosą rezultatów – w Brookfield Zoo rozpocznie się strajk. Pracownicy zapowiadają jednak, że nawet po jego podjęciu, nie przestaną opiekować się zwierzętami.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*