Pracownica Brookfield Zoo zwolniona za wpis na Facebooku

fot.Derektaylor/Wikipedia

fot.Derektaylor/Wikipedia

Dyrekcja Brookfield Zoo zwolniła pracownicę, która w mediach społecznościowych umieściła obraźliwy rasowo wpis wobec osób odwiedzających ogród zoologiczny.

– Takiego zachowania nie będziemy tolerować – oświadczyła Sondra Katzen, rzecznik Brookfield Zoo.

W mediach społecznościowych ukazało się selfie pracownicy w czapeczce i koszulce z logo ogrodu w Brookfield. Zdjęciu towarzyszy podpis: „Co słychać? To ja, w pracy, służąc tym wulgarnym białym dupkom”.

– Oświadczenie pracownicy w mediach społecznościowych stanowi naruszenie naszego regulaminu i przeczy wyznawanym przez nas wartościom. Mamy zero tolerancji dla takiego zachowania. Podjęliśmy odpowiednie działania, by naprawić poczynione szkody – stwierdza komunikat dyrekcji, która umieściła na Facebooku wpis potępiający pracownicę.

Zdjęcie z rasistowskim komentarzem spotkało się z dużą ilością komentarzy. Do wtorkowego popołudnia stronę „polubiło” ponad 19 tys. internautów.

Katzen potwierdziła, że pracownica, której nazwiska nie ujawniono została zatrudniona sezonowo.

Broofield Zoo działa pod patronatem Chicago Zoological Society na 216 akrach należących do Cook County Forest Preserve District. Podchicagowski ogród zoologiczny otworzył swe podwoje w 1934 roku. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*