Pozew chicagowskiej kancelarii ws. samolotu malezyjskich linii – odrzucony

Pozew chicagowskiej kancelarii ws. samolotu malezyjskich linii – odrzucony

Sędzia Sądu Okręgowego Powiatu Cook odrzuciła pierwszą sprawę związaną z zaginięciem samolotu pasażerskiego linii Malaysian Airline, informuje „Chicago Tribune”. Sędzia Kathy Flanagan określiła pozew jako niewłaściwy i zagroziła firmie Ribbeck Law Chartered sankcjami za jej wątpliwą taktykę w związku z katastrofą lotniczą.

fot.ribbecklaw.com/Ahmad Yusni/PAP/EPA

fot.ribbecklaw.com/Ahmad Yusni/PAP/EPA

Bez niepodważalnych dowodów katastrofy i bez szczątków samolotu Ribbeck twierdzi w pozwie złożonym w ubiegłym tygodniu, że katastrofę lotu 370 do Pekinu spowodował defekt mechaniczny.

Pozew skierowany przeciwko malezyjskim liniom lotniczym i mającej w Chicago swoją główną siedzibę firmie Boeing żąda zachowania dowodów oraz wskazania wszystkich osób związanych z produkcją i serwisowaniem samolotu.

W uzasadnieniu orzeczenia sędzia Flanagan stwierdziła, że prawo zezwala na tego rodzaju pozew tylko w sytuacji, kiedy tożsamość potencjalnych oskarżonych nie jest znana.

Przywołując swoje orzeczenia w dwóch analogicznych pozwach złożonych przez Ribbeck w ubiegłym roku, sędzia zagroziła sankcjami przeciw  firmie, jeżeli będzie kontynuowała takie działania.

Wniosek złożono w imieniu Januari Siregara, którego syn znajdował się na pokładzie samolotu.

Agencja Reutera informuje, że wypłacenie obowiązkowych odszkodowań za śmierć pasażerów będzie kosztować malezyjskie linie lotnicze 40 mln dolarów. Tak wysoka kwota może przewoźnika doprowadzić do bankructwa.

(kc)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*