Popularne bilety na przemówienie Obamy w Chicago

Popularne bilety na przemówienie Obamy w Chicago

Długo oczekiwane – dla jednych z sympatii dla odchodzącego prezydenta, dla innych z niecierpliwości na nadejście nowego – pożegnalne wystąpienie Baracka Obamy odbędzie się we wtorek wieczorem w Chicago.

Bilety na pożegnalną mowę prezydenta rozeszły się w ciągu kilku minut. W sobotę rano w siarczystym mrozie w kolejce przed McCormick Place ustawiło się po nie około 7 tys. osób. Organizatorzy musieli odprawić z kwitkiem wiele osób, jeszcze zanim rozpoczęła się dystrybucja darmowych biletów o 8 rano.

Na krótko po zakończeniu wydawania bezpłatnych wejściówek – setki biletów pojawiły się w sprzedaży na stronach internetowych Craiglist i eBay. Ich cena w niektórych przypadkach sięgnęła nawet 5 tys. dolarów. Steve Bernas z Better Business Bureau ostrzega przed ich kupnem, podkreślając że nie ma możliwości weryfikacji, czy sprzedawane bilety są prawdziwe.

Posiadacze biletów powinni stawić się w McCormick Place nie później niż o 17.00. Spóźnialscy nie będą wpuszczani. Na miejscu należy spodziewać się kontroli bezpieczeństwa przypominającej tę na lotnisku – zabronione jest wnoszenie bagażu, ostrych przedmiotów, parasoli, płynów oraz transparentów.

Wydarzenie będzie transmitowane o 20.00 przez stację NBC oraz w internecie.

Tradycja pożegnalnego przemówienia głowy państwa sięga 1796 r., kiedy prezydent George Washington zwrócił się do narodu amerykańskiego, zanim przekazał władzę swojemu następcy Johnowi Adamsowi.

(jm)

Na zdj. Barack Obama fot.Michael Reynolds/EPA

 

Categories: Chicago

Comments

 1. diwron
  diwron 9 stycznia, 2017, 15:59

  Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości dlaczego w Chicago i w IL jest delikatnie mówiąc bajzel nad bajzlami? Ludzie walczą o bilety na spotkanie z najbardziej nieudanym prezydentem w historii, który ugruntował degradację rodzin czarnych Amerykanów i pogorszył stosunku rasowe w kraju. Ci ludzie nigdy nie wybiorą odpowiednich władz miejskich i stanowych. Bajzel będzie coraz większy. W Chicago nie pomogą nawet 150% podatki. Demokratyczno-związkowa mafia wszystko pochłonie.

  Reply this comment
  • Rysiu
   Rysiu 9 stycznia, 2017, 19:57

   I znowu blad dziadziu romanie (sukienny) podpisujacy sie teraz diwron.
   Nie wazne ile razy zmienisz sukienke, czy zatupasz wysokim obcasem albo ile razy bedziesz powtarzac klamstwo z ambony czy na stronie DZ – Obama na zawsze zostanie jednym z najbardziej popularnych Prezydentow tego kraju – sorry ty wyznawco zyda.

   Reply this comment
 2. Dawid
  Dawid 9 stycznia, 2017, 17:54

  Diwron ja tez ide na to pozegnanie ale nie z zalu tylko z radosci i stojac po bilety to wielu ludzi to samo mowilo ze chca zobaczyc koniec najgorszego prezydenta !!!!!

  Reply this comment
 3. G
  G 10 stycznia, 2017, 07:33

  Lepiej isc na pozegnanie madrego czlowieka niz przywitanie hama i buraka

  Reply this comment
 4. Ezy
  Ezy 10 stycznia, 2017, 12:06

  Nienawiść rasowa przesłania wam prawdziwy obraz mądrego człowieka. Stwierdzenie, że to on podzielił naród jest bezczelnością wyjątkową i wręcz obrzydliwą zważywszy, że przez całe 8 lat ludzie tacy, jak wy poniewierali go tylko z powodu czarnej skóry. W znacznej mierze porzyczynił się do tego Trump podniecając durny naród do wiary, że Obama nie urodził się w USA. Pozostaje tylkoprzypomnieć słowa Wyspiańskiego „miałeś chamie złoty róg…..ostał ci jeno sznur”

  Reply this comment
 5. Paris
  Paris 11 stycznia, 2017, 01:48

  Dał wam zielone karty i socjal, to teraz na niego plujecie. Żenada i polaczkowatość, wracajcie sobie do Polski – tu na was czeka niezawodny prezes Jaro!

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*