Pożary sparaliżowały Chicago. Godziny porannego szczytu – horrorem dla pasażerów

Pożary sparaliżowały Chicago.  Godziny porannego szczytu – horrorem dla pasażerów

Dwa wydarzenia na północnym wschodzie Chicago spowodowały we wtorek lokalne wstrzymanie ruchu w godzinach porannego szczytu.
Przy skrzyżowaniu Sheffield Avenue i Poe Street w dzielnicy Lincoln Park około godz. 2.00 zapalił się należący do prywatnego developera pusty budynek, w którym dawniej mieściła się szkoła publiczna im. Jamesa Mulligana, informuje NBC Chicago.

Obok szkoły przebiegają linie kolejowe CTA – Brown i Purple. Woda używana do gaszenia pożaru spowodowała silne oblodzenie torów. Konieczne było wstrzymanie ruchu. Pociągi Brązowej Linii nie kursowały w rejonie między Fullerton Ave. i budynkiem Merchandise Mart, a na Linii Fioletowej zatrzymano pociągi na trasie od Howard do śródmieścia.

Na pomoc pasażerom dojeżdżającym do pracy podstawiono autobusy. Od godz. 9.00 pociągi Brązowej Linii kursowały na torach podziemnych między ulicami Fullerton i Roosevelt.

Na Lake Shore Drive w pobliżu Banks St. o godz. 5.45 wybuchł ogień w autobusie jadącym w kierunku południowym. Wszystkie pasma ruchu prowadzące na południe zostały zamknięte. Spowodowało to olbrzymie korki na przyległych do Lake Shore Dr. ulicach w pobliżu pojazdu, który uległ zniszczeniu. Południowe pasma zostały otwarte około godz. 9.00.

Szczęśliwie w żadnym z dwu pożarów nikt nie odniósł obrażeń.

(kc)

fot.MC1 James E. Foehl/US Navy/Wikipedia

Categories: Chicago
Tags: Chicago, pożary

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*