Powodzie i podtopienia w rejonie Chicago

fot.NapervilleIL/Twitter

Zalane ulice, drogi, posesje i piwnice – to rezultat ulewnych deszczy, które w ostatnich dniach nawiedziły Midwest, w tym Illinois. W aglomeracji chicagowskiej najbardziej ucierpiało Naperville, gdzie doszło do częściowego zalania przez rzekę centrum miasta.

Ulewne deszcze, które w ostatnich dniach nawiedziły Midwest, w tym północne rejony stanu Lincolna, spowodowały zagrożenie powodziowe w rejonie zbiorników wodnych, a zwłaszcza rzek: DuPage, Illinois, Fox, Des Plaines i Chicago.
W aglomeracji chicagowskiej najbardziej ucierpiało Naperville, gdzie doszło do częściowego zalania przez rzekę DuPage centrum miasta. Pod wodą znalazły się nadrzeczne bulwary i park, będące jedną z najwspanialszych atrakcji turystycznych nie tylko w Naperville, ale w skali kraju.

Ze skutkami powodzi zmagały się też inne miasta, w tym: Chicago, Des Plaines, Forest Park, Gurnee, Lincolnshire i River Forest, gdzie zalane zostały ulice, drogi, posesje i piwnice.

Krajowe slużby meterologczne (National Weather Service, NWS) wystosowały oficjalne ostrzeżenie przed powodziami, które obowiązywało do godz. 11 am 1 maja. Alert powodziowy obejmował powiaty: Cook, DeKalb, DuPage, Ford, Grundy, Iroquois, Kane, Kankakee, Kendall, La Salle, Livingston i Will w Illinois oraz w Indianie – Benton, Jasper, Lake, Newton i Porter.

(ao)

 

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*