Powiaty kontra Big Pharma

Powiaty kontra Big Pharma

Pięć położonych w aglomeracji chicagowskiej powiatów złożyło pozew przeciwko grupie koncernów farmaceutycznych. Powiaty oskarżają firmy farmaceutyczne o wywołanie opioidowej epidemii.

Kane, DuPage, Will, McHenry i Lake to powiaty, które złożyły grupowy pozew przeciwko koncernom farmaceutycznym, oskarżając je o wywołanie epidemii opioidowej. Wśród firm farmaceutycznych wymienionych w pozwie znalazły się Purdue Pharma, Abbott Labs, Teva, Johnson & Johnson, Janssen Pharmaceuticals i Endo Pharmaceuticals. Prawnicy reprezentujący powiaty zarzucają koncernom, że poprzez prowadzenie agresywnej kampanii marketingowej wprowadziły do obiegu ogromne ilości leków opioidowych, przez co wywołały epidemię nadużywania i przedawkowywania substancji narkotycznych.

W samym tylko roku 2015 w wyżej wymienionych powiatach na skutek przedawkowania leków opioidowych zmarło 200 osób. Przedstawiciele powiatów domagają się, aby koncerny farmaceutyczne poniosły koszty opioidowej epidemii oraz sfinansowały walkę z opioidowym kryzysem i leczenie odwykowe uzależnionych od narkotyków osób.

W ubiegłym roku, w wyniku przedawkowania narkotyków i leków opioidowych w Stanach Zjednoczonych zmarło 42 tys. osób.

(gd)

fot.jarmoluk/pixabay.com

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*