Powiat Cook grozi zwolnieniami pracowników

Obrady Rady Powiatu Cook fot.Cookcountyil.gov

Obrady Rady Powiatu Cook fot.Cookcountyil.gov

Władze powiatu Cook grożą zwolnieniami pracowników, ponieważ brakuje funduszy na działalność wielu ważnych programów socjalnych. Przyczyną kryzysu finansowego w powiecie jest brak budżetu stanowego.

Prezes rady powiatu Cook Toni Preckwinkle oświadczyła, że Illinois zalega z wypłatą około 66 mln dol. i ostrzegła, że dojdzie do redukcji personelu, jeśli w najbliższym czasie gubernator Bruce Rauner i legislatura nie osiągną kompromisu w sprawie budżetu.

Wśród personelu, który utraci stanowiska w pierwszej kolejności są pracownicy egzekwujący świadczenia alimentacyjne oraz kuratorzy, który pomagają karanym unikać konfliktów z prawem i powrotu do więzienia.

Przypomnijmy, że Illinois nie ma ustawy budżetowej od 1 lipca 2015 r., w wyniku przepychanki politycznej między republikańskim gubernatorem Raunerem a demokratami, którzy stanowią większość w parlamencie stanowym.

Dziś w Springfield do stanowych parlamentarzystów i gubernatora przemawiać będzie prezydent Barack Obama. Może prezydentowi uda się przerwać budżetowy pat.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*