Potrzebni pracownicy do komisji wyborczych

fot.Tannen Maury/EPA

fot.Tannen Maury/EPA

Potrzebne są osoby dwujęzyczne (angielski i polski) do pracy w komisjach wyborczych w Chicago w dniu wyborów powszechnych we wtorek 8 listopada. Kandydaci do pracy muszą być obywatelami USA, zarejestrowanymi do głosowania w powiecie Cook.

Wymagana jest również biegła znajomość języka angielskiego, posiadanie podstawowych umiejętności matematycznych. Należy też przejść szkolenie w zakresie procedur wyborczych i używania sprzętu do głosowania.

Wynagrodzenie wynosi 190 dol. (50 dol. za szkolenie i 140 dol. za pracę w dniu wyborów).
Osoby zainteresowane pracą w komisjach wyborczych mogą złożyć podanie o zatrudnienie przez internet na stronie: www.chipollworker.com.

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie internetowej www.chicagoelections.com. Formularz podania o pracę można również wydrukować z tej strony internetowej, wypełnić i odesłać na adres: Chicago Board of Election Commissioners, 69 W. Washington Street, Suite 600, Chicago IL 60602, Attn.: Monika

Termin składania podań o pracę w obwodowych komisjach wyborczych upływa w poniedziałek, 17 października.

Dodatkowych wyjaśnień w tej sprawie udziela Monika Myśliwiec-Gałuszka, polska koordynatorka w Chicagowskiej Radzie Wyborczej. Należy telefonować pod nr: (312)269-5702 lub wysłać e-mail: polishvote@chicagoelections.net. (ao)

Categories: Chicago, Wybory 2016

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*