Potrącony policjant zastrzelił sprawcę

Potrącony policjant zastrzelił sprawcę

Policjant z podmiejskiego Palatine zastrzelił kierowcę, który próbował go przejechać. Do zdarzenia doszło, kiedy funkcjonariusz przesłuchiwał mieszkańca budynku apartamentowego, w którym chwilę wcześniej zamordowano 74-letnią kobietę.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Policja w podmiejskim Palatine otrzymała zgłoszenie o morderstwie popełnionym w budynku apartamentowym przy 300 North Brockway Street. Około godz. 2 a.m. policjant przesłuchiwał na zewnątrz jednego z mieszkańców budynku, kiedy wyjeżdżający z pobliskiego parkingu samochód rozpędził się i gwałtownie skręcił w ich stronę, potrącając policjanta i przesłuchiwaną osobę. Działanie kierowcy było intencjonalne, ponieważ z dużą prędkością przejechał przez trawnik i wjechał na chodnik.

Potrącony policjant zdołał sięgnąć po broń i oddać kilka strzałów w kierunku oddalającego się samochodu. Jego kierowca został kilkukrotnie trafiony i zginął na miejscu, rozbijając samochód o okoliczny budynek mieszkalny. Rannych w wyniku potrącenia przewieziono do szpitala.

Zamordowana kobieta została zidentyfikowana jako 74-letnia mieszkanka Peorii w stanie Arizona, Polly A. Vaughn. Trwa śledztwo mające ustalić motywy i sprawcę zbrodni. Policja nie ujawniła tożsamości zastrzelonego przez policjanta mężczyzny; nie wiadomo też, czy to on był sprawcą morderstwa staruszki.
(gd)

fot.Pexels.com

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*