Post w intencji Dreamersów

Post w intencji Dreamersów

Rozpoczynający się w środę popielcową Wielki Post dla niektórych stał się okazją do zademonstrowania solidarności z Dreamersami. Post w intencji młodych imigrantów zadeklarowało około 80 osób z archidiecezji chicagowskiej.

40-dniowy okres Wielkego Postu w Kościele katolickim oznacza czas nawrócenia i pokuty. 80 osób z archidiecezji chicagowskiej, w tym księża i osób zakonnych, zadeklarowało, że będzie w tym czasie pościć w intencji Dreamersów, czyli młodych imigrantów przywiezionych do USA jako dzieci.

Pomysłodawcą akcji jest ksiądz Gary Graf z chicagowskiej parafii św. Prokopa w dzielnicy Pilsen, który jeszcze w styczniu rozpoczął strajk głodowy mający na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na problem zagrożenia deportacjami tysięcy młodych ludzi objętych programem imigracyjnym DACA (Deferred Action for Childhood Arrivals,). Na konferencji prasowej 12 lutego ks. Graf powiedział, że przyjmując codziennie tylko komunię i napoje energetyczne – czuje się świetnie.

Do księdza Grafa dołączyli inni księża, w tym z organizacji Priests for Justice for Immigrants, oraz siostry zakonne. Niektóre głodówki w intencji Dreamersów przeprowadzane będą raz w tygodniu.

Sam ksiądz Graf oświadczył, że przedłuża własny post o kilka dni, gdyż wierzy, że losy porozumienia w sprawie Dreamersów właśnie się ważą w Waszyngtonie.

(jm)

Categories: Chicago, Imigracja

Comments

 1. justright
  justright 13 lutego, 2018, 16:09

  Polscy kzieza maja Dremers-ow gdzies. Nawet wzmianki w polskim kosciele

  Reply this comment
  • krzych
   krzych 13 lutego, 2018, 18:11

   Dreamersi daja za malo na skladke zeby ktos sie upomnial o nich w kosciele.

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*