Portage Park. Grasuje szajka okradająca dilerów samochodowych

fot.123RF Stock Photos

fot.123RF Stock Photos

Szajka młodocianych złodziei dokonała zuchwałych kradzieży kilkunastu aut z salonów i wypożyczalni samochodowych w Portage Park w północno-zachodniej części Chicago. Komenda policji 16. dystryktu wzmocniła patrole w rejonie ulicy West Irving Park.

Złodzieje ukradli auta z salonów samochodowych i wypożyczalni Enterprise. W tej ostatniej doszło do największej jednorazowej i najzuchwalszej kradzieży. Złodzieje wybili szybę, by dostać się do środka salonu, skąd skradli klucze do samochodów. Z miejsca przestępstwa odjechali sześcioma zrabowanymi pojazdami.

W salonach łupem złodziei zwykle stają się samochody zaparkowane przed budynkiem obsługi technicznej. Członkowie szajki potrafią wykorzystać każdy moment nieuwagi, by błyskawicznie wskoczyć do niezamkniętego samochodu i szybko odjechać.

Policja wzmocniła patrole w rejonie ulicy West Irving Park, gdzie grasuje szajka młodocianych złodziei, ale jak dotąd udało się aresztować tylko jednego nastolatka. Dlatego organa ścigania przypominają o zamykaniu aut, nawet podczas rozgrzewania silnika i nawet, gdy kierowca opuszcza pojazd tylko na chwilę.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*