Ponad 200 rekrutów policji zaprzysiężonych

fot.Peer Grimm/EPA

fot.Peer Grimm/EPA

Burmistrz Rahm Emanuel poprowadził ceremonię zaprzysiężenia ponad dwustu nowych policjantów i około dwudziestu oficerów szkoleniowych. To w ostatnich dziesięciu latach największa grupa absolwentów Akademii Policyjnej, która zasili szeregi funkcjonariuszy patrolujących ulice Chicago.

W ceremonii zaprzysiężenia rekrutów, odbywającej się 31 października w audytorium na Navy Pier, wziął udział Eddie Johnson szef policji chicagowskiej i przedstawiciele jej dowództwa.

Zgodnie z projektem władz Chicago, w ciągu najbliższych dwóch lat do pracy zostanie przyjętych ponad 970 policjantów. Zwiększenie liczby funkcjonariuszy strzegących bezpieczeństwa na ulicach miasta to tylko część większego planu powstrzymania fali przestępczości, która ostatnio przybrała alarmujące rozmiary.

Codziennie na ulicach miasta notuje się ofiary przestępstw z użyciem broni − najwięcej w weekendy. W październiku liczba morderstw przekroczyła w Chicago 600 − to więcej niż w Nowym Jorku i Los Angeles razem wziętych, choć są to miasta o większej populacji niż Wietrzne Miasto.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*