Polski pedofil za kratkami

Marek Gacierz fot.Kane County State's Attorney

Marek Gaciarz fot.Kane County State’s Attorney

Marek P. Gaciarz z Chicago został uznany winnym próby napastowania seksualnego dziecka. Władze oświadczyły, że Polak szukał przez internet nieletniej w celach seksualnych. Wpadł w pułapkę w hotelu w Aurorze, gdy przyszedł na spotkanie z 15-latką.

Werdykt wydał 22 czerwca sędzia powiatu Kane Donald M. Tegeler, ponieważ oskarżony nie chciał procesu z udziałem ławy przysięgłych − informuje komunikat prasowy prokuratora stanowego powiatu Kane Josepha McMahona. Po ogłoszeniu decyzji przez sędziego, Gaciarz został odprowadzony do aresztu, w którym pozostanie do ogłoszenia wyroku.

Akt oskarżenia zarzucał 34-latkowi, że w hotelu w Aurorze spotkał się z dziewczynką, która powiedziała mu, że ma 15 lat i której zapłacił 150 dol. za zbliżenie seksualne, ale zanim doszło do intymnego aktu został aresztowany. 15-latkę udawała tajna agentka. Do zdarzenia doszło 8 stycznia 2015 roku.

Gaciarz, zamieszkały w okolicy 3700 North Octavia Street w Chicago, wpadł w pułapkę zastawioną przez agentów federalnych i policję na mężczyzn poszukujących przez internet nieletnich w celach seksualnych. W ramach tej samej operacji organów ścigania aresztowano w Aurorze jeszcze siedmiu innych mężczyzn. Śledczy zamieścili ogłoszenia oferujące seks z nieletnimi na portalach znanych z promowania nierządu i handlu żywym towarem.

Akcja była przeprowadzana etapami od grudnia 2014 do stycznia 2015 r. przez policję w Aurorze i agentów służb federalnych ds. bezpieczeństwa narodowego (Department od Homeland Security, DHS). Pozostali zatrzymani to: Eric Francis Ziemba z Oswego oraz Andres Alonso, Josh Todd Archer i Ruryk Michel − z Aurory, a także Juan Morales z Chicago, Nabeel Afsar z Hanover Park i Shane R. Lewis z Kennet Square w Pensylwanii.

Sędzia Tegeler ma ogłosić wyrok ws. Gaciarza 26 sierpnia o godz. 13.30 w sądzie powiatu (sala nr 311, Kane County Judicial Center, 37W777 Route 38) w St. Charles. Mężczyźnie grozi co najmniej sześć lat więzienia, a po odzyskaniu wolności będzie musiał się wpisać do rejestru przestępców seksualnych.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*