Polscy siatkarze o kibicach w Chicago: Grało się jak u siebie

4700 widzów, w tym przynajmniej 4,5 tysiąca Polaków oklaskiwało w Sears  Centre w podchicagowskim Hoffman Estates kapitalny, wygrany 3:0 mecz Polaków z aktualnymi mistrzami olimpijskimi, reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Oto wypowiedzi Polskich zawodników i trenera po tym spotkaniu, podkreślających niezwykłą, „polską” atmosferę tego meczu:

fot. Jerzy Małysz Fakty Chicago.com/Polacy przed meczem z Amerykanami

Trener  Andrea Anastasi: „To było cos nieprawdopodobnego. Wiedzieliśmy, że w Chicago mieszka  wielelu Polaków, ale czegoś  takiego na sali się nie spodziewaliśmy. Jestem dumny, że mogę być trenerem tego zespołu i takiego kraju jak Polska, który tak kocha siatkówkę i swoją drużynę”.

Zbigniew Bartman:  „Graliśmy tak, jakbyśmy grali u siebie. Nie jesteśmy zaskoczeni, bo spodziewaliśmy się tego, że nasi wspaniali kibice, tym bardziej tutaj w Chicago, bedą z nami. Polacy sa patriotami i zawsze będą wspierać swój zespół.  Prognoz na jutro nie będę snuł, bo nie jestem prorokiem. Na pewno będzie ciężej, bo dojdzie zmęczenie z dnia dzisiejszego, a  Amerykanie też na pewno bardzo dogłębnie przeanalizują to spotkanie i swoją grę. Ale my nie spuśmy z tonu – przyjechaliśmy tutaj po dwa zwycięstwa i dwa zwyciestwa chcemy  stąd wywieźć. Połowę planu już wykonaliśmy…

Michał Bakiewicz:  „Fantastyczna sprawa. Dzięki nim tak się zaprezentowaliśmy dzisiaj – słyszeliśmy, że będzie sporo Polaków, ale mam nadzieję, że jutro będzie lepiej. Jeśli może być lepiej…”

Daniel Bociąga, PG

Categories: Chicago, Sport

Comments

  1. Ania B.
    Ania B. 18 czerwca, 2011, 14:45

    nie ma za co Chlopaki 🙂
    powodzenia dzisiaj !

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*