Polonijny turniej tenisa stołowego – zakończony… i znowu sukces

25 września w hali Community Recreation Center w Schaumburgu k. Chicago odbył się osiemnasty polonijny turniej tenisa stołowego. Organizatorzy przekazali nam sprawozdanie z jego przebiegu.

fot.Caro Studio / Mecz półfinałowy Dariusz Wolski- Artur Kurek

„Na turnieju obchodziliśmy mały jubileusz – pięciolecie organizacji tych zawodòw. Zanim rozpoczeliśmy rywalizację, wręczyliśmy upominki w postaci kart telefonicznych od firmy WDT dla ośmiu zawodnikòw ktòrzy występowali w pierwszym organizowanym turnieju i brali udział w tych zawodach.

Zawody tradycyjnie cieszyły się dużą popularnością wśród naszej społeczności. Do rywalizacji przystąpiło ponad 50 zawodników podzielonych według umiejętności na trzy kategorie. Tytuł najlepszego amatora uzyskał Janusz Morzy, który wyprzedził Romana Szorfa, Pawła Andrzejewskiego oraz Tadeusza Skrabacza. Warto tutaj zaznaczyć, że piąte miejsce zdobyła młodziutka Katarzyna Głowik, ktòra w pokonanym polu zostawiła kilku mężczyzn.

W kategorii średnio zaawansowanej zwyciężył Szczepan Czyż wyprzedzając Wojciecha Gajdę. W meczu o trzecie miejsce Krzysztof Puchalski pokonał Vytautasa Vaitkusa. W najbardziej zaawansowanej grupie w finałowym  meczu Artur Kurek udowodnił, że nie przypadkowo należy do najlepszych zawodnikòw naszego stanu. Wygrał on ze swoim kolegą klubowym Januszem Franeczkiem 3:0. Mecz o trzecie miejsce dostarczył nam rownież dużo emocji. Spotkali się w nim Piotr Ekiert i Dariusz Wolski.Tym razem lepszym okazał się Wolski rozstrzygając losy meczu dopiero w piątym secie.

fot. Caro Studio/ Gupa średnio zaawansowana od lewej: organizator Wojciech Wolski, Wojciech Gajda, Szczepan Czyz, Krzysztof Puchalski

Dziękuję panu Andrzejowi Rymutowi z Expert Financial Services, panu Sławomirowi Ostowskiemu z firmy PolDoor , firmie WDT oraz Dariuszowi Borysiewiczowi z Golden Nails Builders  za pomoc w organizacji tego turnieju. Słowa podziękowania kieruję ròwnież do panów Karola Korzeniewskiego z Caro Studio za oprawę fotograficzną turnieju oraz  Sławomira Sobczaka za zrobienie reportażu z  turnieju dla telewizji Polsat dla programu Oblicza Ameryki.

Również dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w turnieju, a  polonijnym mediom za sponsoring medialny”.

Organizator, Wojciech Wolski

Categories: Chicago, Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*