Polka nagrodzona przez stan Illinois

Jedna z liderek „Inicjatywy Polonijnej” Monika Tietz znalazła się w gronie 12 kobiet uhonorowanych przez stanowe władze za ich „profesjonalizm oraz osiągnięcia w walce o sprawiedliwość społeczną”. Polka wyróżnienie odebrała z rąk stanowej rewident Judy Baar Topinki.

fot. Wojtek Gil/ Monika Tietz odbuera nagrodę z rąk Judy Baar Topinki

Nagrody przyznane zostały w czwartek przez wicegubernator stanu Illinois Sheilę Simon, stanową prokurator generalną Lisę Madigan oraz rewident stanową Judy Baar Topinkę. Wyróżnienia za działalność społeczna oraz profesjonalizm otrzymało w sumie 12 pań. W tym gronie znalazła się także jednak z liderek „Iniciatywy Polonijnej” Monika Tietz.

“Nie dało się nie zauważyć Moniki poświęcenia i zaangażowania w edukację oraz pracę nad wzmocnieniem społeczności polonijnej. I to właśnie doceniam w tej młodej kobiecie” – mówiła wręczając Polce wyróżnienie Judy Baar Topinka.

Lauretka przyznała, że jest nagrodą mile zaskoczona, ale bynajmniej nie spowolni to jej zapału do pracy i działalności Inicjatywy Polonijnej, której jest współtwórczynią.

Czwartkowa uroczystość była inauguracją “Miesiąca Kobiet w Historii”, którym tradycyjnie w Illinois jest marzec.

Laureatce gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów!

in (PIC)

Czytaj więcej na stronie Inicjatywy Polonijnej


 

Categories: Chicago, Polecamy

Comments

  1. Ola
    Ola 3 marca, 2012, 00:11

    Gratulacje i powodzenia w dalszej pracy
    A przedewszystkim podziekowanie za wspieranie Polakow

    Reply this comment
  2. Ewa
    Ewa 3 marca, 2012, 09:21

    Zobaczcie panstwo , tu gdzie jest dosc wazna informaxja i godna uwagi to zaledwie jeden komentaz wiec mysle sobie ze takie tematy ciezko przyswaja e przez tego adrano cielecine i nawet kim tez tu nie wchodzi no bo o czym maja pisac

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 3 marca, 2012, 11:27

      witamy naszego forumowego pastucha ! goralu piekny nick sobie wybrales! pewnie zona w pracy goral wskoczyl w jej rajstopki, oko podmalowal i ewa teraz bedzie 🙂
      spokojnie, to chyba nie jest zboczenie, prawdopodobnie lekkie skrzywienie tylko 🙂

      Reply this comment
    • maxi
      maxi 4 marca, 2012, 15:57

      Ewa, komentarze umieszcza sie tam, gdzie interesuje ciebie temat.
      PROSTE????? czy moze dla Ciebie zbyt trudne do zrozumienia?
      pozdrawiam

      Reply this comment
  3. klim z chicago
    klim z chicago 3 marca, 2012, 10:12

    no wlasnie Ewa, o czym mam pisac?tej kobiety nie znam, w niczym mi nie pomogla(chociaz pisza o niej ile to dla polonii zrobila),to za co mam ja wychwalac?niech wychwalaja ja tacy, ktorym pomogla w czyms, o ile pomogla.

    Reply this comment
    • yur
      yur 3 marca, 2012, 13:17

      Pomogła, pomogła, wystarczy poszukać w necie to się dowiesz.

      Reply this comment
      • klim z chicago
        klim z chicago 3 marca, 2012, 13:35

        a komu pomogla?swoim krewnym i znajomym?

        Reply this comment
        • yur
          yur 3 marca, 2012, 14:17

          Powtarzasz pytanie, nawet jak krewnym i znajomym to dużo. Tak a propo pomogłeś komuś bezinteresownie?

          Reply this comment
          • klim z chicago
            klim z chicago 3 marca, 2012, 14:58

            krewni i znajomi, skad ja to znam, a zwykli ludzie to gdzie?a jak chcesz wiedziec to pomoglem nie raz wielu osobom i to bezinteresownie i robie to to dzisiaj.

    • Sidor
      Sidor 3 marca, 2012, 17:50

      tak, mnie tez nie pomogla, ale chyba ciezko zeby pomogla 400,000 Polonii, kazdemu z osobna… mnie kongress polonii ani zrzeszenie tez nie pomoglo, to co mam napisac ze NIKOMU nie pomagaja, bo MNIE nie pomogli?? Oj trole internetowe, polskie kompleksy z was wychodza.

      Reply this comment
  4. Goral
    Goral 3 marca, 2012, 23:25

    To adriano
    Moja zona to Ewa i ona ciebie nazwala cieletano a potem wyszlo cielecino a ja dodam cielecino glupino
    Bo gdybys byl madry to bys sie rowniez udzielal dla ogolu nie tylko dla rodziny i za to rowniez bys byl zauwazony i nagrodzony a tak to niestety tylko pozostalo ci pyskowanie

    Reply this comment
  5. Nike
    Nike 3 marca, 2012, 23:58

    No zobacz jak ty zazdroscisz ze kto inny zostal nagrodzony a nie ty no bo i za co by cie mieliby i nagrodzic chyba za glupote tylko
    Wiesz to juz kima idzie bardziej posluchac niz ciebie
    Ale jezeli zrobisz cos pozytecznego dla ludzkosci to rowniez dam ci pozytywna opinie

    Reply this comment
  6. dyzio marzyciel
    dyzio marzyciel 4 marca, 2012, 10:45

    Ta laska ma farta, zapraszała słuchaczy na niedzielę za miastem pod namioty aż się jej kolega Wojtek zrobił syna!
    Monika bardziej znana jest jak pyta Wojtka Gila o nowości techniczne ale kogo miała wystawić Miss M.Starczuk z PIC-u, siebie, za pomoc Wasilewskim?! Sukces miał tam wielu ojców np: Gutierreza a więc czas na Monikę T. Kto nie ma szcześcia w zamęściu to odbiera mało ważną nagrodę.

    Reply this comment
    • Ewelina
      Ewelina 4 marca, 2012, 16:14

      a dyzio i ty zapraszaj pod namioty hle hle moze i tobie sie uda hle hle

      Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 4 marca, 2012, 17:01

      dyzio, jakby ktos chcial namalowac obraz pt „polonia chciago” bede ciebie polecal …

      Reply this comment
    • klim z chicago
      klim z chicago 4 marca, 2012, 20:00

      no to teraz rozumiem, za co te nagrode dostala.

      Reply this comment
      • Mariano_Italiano
        Mariano_Italiano 4 marca, 2012, 20:26

        nie podejrzewam zebys ty cokolwiek rozumial. podnieciles sie tylko bo ktos kogos blotem obrzucil a to jak kazdego pisowca kreci najbardziej

        Reply this comment
    • Tom
      Tom 7 marca, 2012, 08:17

      No i laska z laskiem maja poczucie humoru. Nie wiem czy to odpowiedz na Twój bzdurny komentarz, ale słyszę dziś rano w radiu, ze znowu będą jeździć do lasu. A ty nadal będziesz siedział w tym swoim basemencie, o przepraszam Garden Apartamencie i kombinował komu tu z zazdrości coś napisać. Żałosne. Szkoda mi cie kolego (a moze kolezanko). Pozdrawiam.

      Reply this comment
  7. Ola
    Ola 4 marca, 2012, 21:09

    Troche prymitywni jestescie
    Nikt z was nigdy nie byl wyrozniony co swiadczy o waszym nieudanym zyciu i teraz tylko potraficie kogos obrazac

    Reply this comment
  8. stary
    stary 4 marca, 2012, 22:27

    to prawda Olu a najwiekszy prymityw to ten marianek nic mu sie w zyciu nie udalo i teraz odreagowuje 🙂

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 4 marca, 2012, 22:32

      najpierw przeczytaj co komentujesz Ynteligencie z koziel wolki – mistrzu wikipedii 🙂 , akurat to twoj jehowy kochas najwiecej blota na kobiete wyrzucil w przeciwienstwie do mariano ktory byl po dokladnie odmiennej stronie „barykady” 🙂
      teraz widzisz prymitywie jak sie latwo dajesz po pustym lbie walic 🙂

      Reply this comment
  9. gucio
    gucio 7 marca, 2012, 15:35

    Brawo pani Moniko! Ciesze sie, ze dostala pani nagrode. Praca Waszej organizacji powinna byc bardziej zauwazana. Dziekuje tez za prezetacje jakie robicie. Dzieki niej czuje sie bezpieczniej a to juz bedzie 12 lat jak tu mieszkam bez papierow. Grzegorz

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*