Polka "mieszkająca" w szpitalu zostanie odesłana do Polski

Barbara Latasiewicz od ponad dwóch lat mieszka w szpitalu na przedmieściach Chicago. 60-letnia Polka, która w 2009 roku doznała wylewu krwi do mózgu nie ma ubezpieczenia, własnego lokum oraz krewnych, którzy chcą się nią zająć. Sąd zdecydował w czwartek, że nielegalna imigrantka zostanie odesłana do Polski.

fot. Chicago Tribune Video/ Barbara Latasiewicz od 2009 roku mieszka w szpitalu

Barbara Latasiewicz od ponad dwóch lat mieszka w szpitalu. Wszystko zaczęło się 22 września 2009 roku, kiedy pracując jako sprzątaczka kobieta doznała wylewu krwi do mózgu. Właściciele domu, w którym przebywała Polka wezwali karetkę pogotowia, a ta zawiozła panią Barbarę do najbliższego szpitala, Adventis LaGrange Memorial Hospital. Personel medyczny zajął sie kobietą, która nie miała żadnego ubezpieczenia medycznego. W wyniku wylewu Barbara Latasiewicz została częściowo sparaliżowana, porusza się na wózku inwalidzkim i wymaga stałej opieki. Polka nie ma w USA rodziny, która mogłaby się nią zająć. Jej syn, Piotr powiedział dziennikowi Chicago Tribune, że sam znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, ma dwoje dzieci, stracił dom i zmuszony był ogłosić bankructwo.

Ze względu na stan zdrowia oraz niemożność prowadzenia samodzielnego życia Polka trafiła pod opiekę stanu Illinois. Wbrew obowiązującym standardom, domem Barbary Latasiewicz stał się szpital. Mimo, że pacjenci przyjmowani są do placówki jedynie na krótkotrwałe leczenie, Polka pozostawała tam od września 2009 roku, a prawnicy placówki bezskutecznie poszukiwali dla niej domu opieki lub hospicjum, które mogłoby się nią zająć.

Na początku lutego udało się znaleźć miejsce dla pani Barbary… w szpitalu w Krakowie.

W czwartek sąd hrabstwa Cook zdecydował, że Polka, która pozostawała pod opieką stanowego opiekuna nie może dłużej mieszkać w szpitalu i zdecydował, że powinna zostać odesłana do kraju. Barbara Latasiewicz początkowo nie chciała zgodzić się na wyjazd z USA. Po decyzji sądu przyznała, że nie mając innego wyjścia, wróci do Polski.

Kobieta poleci do Krakowa w nieustalonym na razie terminie.

Zobacz materiał wideo Chicago Tribune

in (na podst. Chicago Tribune)

Copyright ©2012 4 NEWS MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

Categories: Chicago, Polecamy

Comments

  1. krolik
    krolik 23 lutego, 2012, 18:59

    Niezbadane sa ludzkie drogi. Wiele osob i takiej szansy ma brak. Moze pobyt na starosc w Polsce nie bedzie taka najgorsza opcja. W kazdej rzeczy warto zauwazac te jasne strony…umiec sie cieszyc z kazdego dnia…szkoda, ze nie bywa na naszym forum …

    Reply this comment
  2. Mariano_Italiano
    Mariano_Italiano 23 lutego, 2012, 19:50

    dalej nie wiem jak ona to zrobila ze caly ten czas „mieszkala” w szpitalu, az niewiarygodne…

    Reply this comment
  3. Katarzyna
    Katarzyna 23 lutego, 2012, 20:23

    Bardzo niewiarygodne!!ja niemam ubezpieczenia I bylam w szpitalu tylko 3 h,mała operacja,usypiali mnie i ???za szpital dostałam rachunek $4500 a za anestezjologa $5500,prawie $10000 za 3 godziny!a ona siedziała 2 lata,jak to możliwe

    Reply this comment
    • krolik
      krolik 23 lutego, 2012, 21:10

      prawdopodobnie byla to duza sprawa, ktora podlegala fundacji….. Wiele dzieci nie ma ” misia”, ale jak jest glosny problem to fundacja jakas funduje ?

      Reply this comment
  4. krzysztof
    krzysztof 23 lutego, 2012, 20:42

    Kiedy żadna polonijna organizacja nie chciała udzielić pomocy tej pani, szpital poprzez sąd doprowadził do ustanowienia prawnego opiekuna pani Latasiewicz i został nim adwokat z góralskiej rodziny Ligasów (South Archer, Ch-go IL.) a syn
    pani B.Latasiewicz ma pobyt udokumentowany, jako bezrobotny pobiera niewielki zasiłek.

    Reply this comment
  5. nowy_Forum_Detroit
    nowy_Forum_Detroit 24 lutego, 2012, 10:47

    Religijny opilca 🙂 Mariano vel glebokie gardlo 🙂 czas na otrzezwienie 🙂
    http://www.youtube.com/watch?v=Q1uwuqTJotU&feature=related
    Czekam na ciekawy temat religijny gdzie bedziesz sie mogl wykazac znajomoscia tematu 🙂

    Reply this comment
  6. atarget
    atarget 24 lutego, 2012, 11:18

    nie mogli umiescic w nursing home albo rehab fac. bo klientka jest nielegalem ( poszperajcie sobie w prawach federalnych dot. umieszczania delikwenta w „placowce” dotowanej przez feds)
    szpital ponosil duze koszty i zalozyl w sadzie sprawe o „eviction” ; oczywiscie wygral i kobieta , ktora „robila na domkach” bedzie sie teraz bujac w polszcze – good luck with that….

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 24 lutego, 2012, 12:38

      ona sie wybujala tutaj za podatnikow pieniadze tu jest problem , ze jesli jest jak piszesz , jest cos nie tak w ustawodastwie federalnym jesli obywatel z ubezpieczeniem gdy ono sie konczy jest wykopywany ( lub ladniej – przenoszony) do nursing h, a nielegalny czuje sie jak w hotelu za podatnika pieniadze.

      Reply this comment
      • klim z chicago
        klim z chicago 24 lutego, 2012, 13:36

        Mariano Parafiano, jak zwykle glupoty wypisujesz, zauwaz ze jest to szpital koscielny, czyli prywatny, a nie powiatowy, wiec o jakich pieniadzach podatnika ty piszesz?

        Reply this comment
      • stary
        stary 24 lutego, 2012, 13:58

        Kobieta jest chora a ta idiota bandycka pisze ze sie „ona sie wybujala tutaj za podatnikow pieniadze” Ty durniu nie masz szacunku dla nikogo i niczego. Smutna jest twoja egzystencja bycia squrwy…..m .Ciekawe czy to samo powiedzialbys patrzac jej lub jej rodzinie w oczy??? Powiedzialbys? No powiedzial? Bohater schowany za ekranem monitora nie panujacy nad swoimi odruchami to swinia jakich malo. Ech gnoj szkoda gadac.
        Pamietaj gnoju jeszcze wiele przed toba nie wiesz kiedy i gdzie ci sie cos trafi a wtedy to ty sie bedziesz bujal smierdzielu.

        Reply this comment
        • Mariano_Italiano
          Mariano_Italiano 24 lutego, 2012, 14:13

          o ! szczurek wrocil na swoj nick? 🙂 ditroit nie podzialalo ? 🙂
          wynocha jehowskie patalachy , zalozyc swoje forum jak to wam nie pasuje a nie tylko jeczec beda

          Reply this comment
          • klim z chicago
            klim z chicago 24 lutego, 2012, 15:18

            Parafianinie, a czy to jest jakies katolickie forum, ze wysylasz nas na inne?

  7. Mariano_Italiano
    Mariano_Italiano 24 lutego, 2012, 14:11

    a spodziewales sie ze beda paczki twoim dzieciom wysylac? oni pomagaja polonii a nie gnidom co po polsku tylko mowia chcac sie podszywac podszywac pod naszych rodakow.
    na przyszlosc popros swoich braci jehowcow niech ci pomoga

    Reply this comment
    • klim z chicago
      klim z chicago 24 lutego, 2012, 15:22

      a czy ZAP, to nalezy do kosciola katolickiego?Jesli, tak to juz wiem, dlaczego nie chcieli pomoc?A dzieci to w Polsce nie mam, a ty pewnie tesknisz za swoimi w Polsce, skoro tak czesto o tym wspominasz.

      Reply this comment
  8. Mariano_Italiano
    Mariano_Italiano 24 lutego, 2012, 14:19

    a teraz geriatyku odpowiem ci najbardziej merytorycznie jak potrafie.
    czytajac kogos post czytaj do czego on sie odnosi ( zerknij wyzej jak dalej nie ogarniasz) tak wiec slowo „wybujala sie ” nie jest moim a cytowanym ( licze ze wiesz co to oznacza) , dwa ; tak, dwa lata sie wybujala za podatnikow ( rowniez moje ) pieniadze , chyba ze szpital pokryje to ze swoich zyskow ( 🙂 ) wtedy oznaczac to bedzie ze bujala sie sie za akcjonariuszy pieniadze. co do mowienia w twarz – nie takie rzeczy prosto w twarez mowie wiedzac ze argumenty sa po mojej stronie, jak zauwazyles tym sie roznimy- czy ja szczurze tutaj pod innymi nickami tak jak ty? nigdy.
    tak wiec jesli milabys ochote kogos pocalowac , mozesz to uczynic cmokajac mnie wiesz gdzie….

    Reply this comment
    • klim z chicago
      klim z chicago 24 lutego, 2012, 15:29

      Mariano Parafiano, zwow glupoty piszesz o jakis tam akcjonariuszach, niektore prywatne(w wiekszosci przypadkow koscielne)szpitale, maja cos takiego jak „charity program”, jest to stworzone dla ludzi, ktorzy nie maja ubezpieczen.

      Reply this comment
      • Mariano_Italiano
        Mariano_Italiano 24 lutego, 2012, 17:59

        taaaaak, idz do szptala, powiedz: „dzien dobry , jestem marian z tarnowa, jestem nielegalnym emigrantem, potrzebuje zastawke serca, bardzo prosze o pokoj z widokiem na park.”
        aha- charity nie pokrywaja koszty lekarzy tylko pobytu w szpitalu, nawet nie probuj domyslac sie jakie moga byc koszty lekarzy po 2 latach pobytu w szpitalu. tutaj nie ma o czym dyskutowac , jezeli jest tak jak opisane w artykule to jest to numer stulecia,nikt kto tu zyje w tym kraju nie moze pojac takiej sytuacji. tyle.

        Reply this comment
        • Katarzyna
          Katarzyna 29 lutego, 2012, 16:45

          Mariano zgadzam sie z tobą!!!szpital nie interesuje czy jesteś legalnie czy nielegalnie,czy jesteś biedny czy bogaty oni maja to w dupie!!!oni chcą tylko pieniądze!!!!wiem bo tak miałam,gdybym niezaplacila,niemialam bym operacji proste!!

          Reply this comment
          • klim z chicago
            klim z chicago 29 lutego, 2012, 17:02

            jednak ten szpital w La Grange tej kobiety nie mial w dupie.

          • pytajnik
            pytajnik 29 lutego, 2012, 18:40

            A co ci operowali oprocz glowy ?

  9. WacekPlacek
    WacekPlacek 24 lutego, 2012, 14:37

    Pogratulować tylko syna. Nic więcej.

    Reply this comment
    • krolik
      krolik 24 lutego, 2012, 16:30

      To syn ma oddac dzieci do domu dziecka i zajac sie chora matka ? Syn nie moze nie byc zdrowy, nie moze byc na zasilku. ?

      Reply this comment
      • Mariano_Italiano
        Mariano_Italiano 24 lutego, 2012, 16:53

        ogarniasz ( przynajmniej tak ci sie wydaje) jazde na 4 nickach a nie mozesz ogarnac ze moze wchodzi opcja mieszkania razem z chora matka nie bylby to odosobniony przypadek. tak. jest wiec druga opcja ….

        Reply this comment
      • nowy
        nowy 24 lutego, 2012, 17:15

        Nie moze bo wtedy w/g tego smiecia Mariano jest polonijna gnida.A jego matka znow w/g tego samego gnoja buja sie za jego pieniadze w szpitalu. To smiec prawdziwy! I jeszcze mowi o patologi. Samjestes patologia chlystku internetowy.

        Reply this comment
        • Mariano_Italiano
          Mariano_Italiano 24 lutego, 2012, 18:03

          ty jako krolik odpisujesz czy jako stary czy jako nowy czy jako kto ? 🙂
          nie pyskuj bo sie zapowietrzysz tylko spokojnie napisz o co ci chodzi- kto jest tym smieciem? syn tej kobiety? – jesli tak zgadzam sie.
          chlystek to chyba nie do mnie, jak doszukasz w slowniku jezyka polskiego to slowo stosuje sie do osob duuuuuuuuuuzo mlodszych niz stateczny pan po 40 -tce 🙂
          ale skad ty to mozesz wiedzic, wam jehowcy tylko sieczke do glowy nawbijaja …

          Reply this comment
          • kicia
            kicia 24 lutego, 2012, 18:14

            Marian-ku, krolika zostaw, on byl, jak Ciebie jeszcze nie bylo na tym forum, i on naprawde jest w porzo… 🙂

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 24 lutego, 2012, 18:33

            sorka kicia ale obawiam sie ze sie mylisz…..

          • krolik
            krolik 24 lutego, 2012, 18:35

            kicia mylisz sie….

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 24 lutego, 2012, 18:44

            ta odpowiedz krolika „kicia mylisz sie” to ja , rownize ostatni „adam” z pozdrowieniami dla mariano to rowniez ja,jak widzisz latwo szczurem zostac .

          • nowy_Forum_Detroit
            nowy_Forum_Detroit 24 lutego, 2012, 19:15

            Marianku krulika a moze krolika 🙂 zostaw Ha Ha 🙂 🙂 🙂 A reszcie mozesz dolozyc zgodnie ze swoim bandyckim zwyczajem. Ech kicio kiciu. Kosi kosi lapci pojedziem do babci 🙂 Krolikiem to tu jest Marianek. 🙂

      • VIOLKA
        VIOLKA 29 lutego, 2012, 08:13

        Kroliku,obowiazkiem rodzicow jest opiekowac sie dziecmi i odwrotnie.Moim skromnym zdaniem to syn powinien zajac sie matka.To ze jest „biedakiem” nie tlumaczy faktu.Kobieta trafila pod opieke dobrych ludzi i dlatego sie nia zajeli.Religia nie ma tu nic do rzeczy.Czlowieczenstwo to jestistota sprawy.Dobrze,ze ta pani ‚
        „zdecydowala” sie wyjechac, a ja zycze tej pani wszystkiego najlepszego i wierze,ze w Polsce tez trafi pod dobra opieke.Powodzenia.

        Reply this comment
        • krolik
          krolik 29 lutego, 2012, 10:10

          … prawo do niani, prawo do „okna zycia”… prawo do adopcji… Powiedz Wiolka niech dzieci z domow dziecka dochowuja panie wychowawczynie, albo nawet nianki :))) A iluz rodzicow jest pozbawionych praw rodzicielskich, tudziez pozbawionych obowiazkow 🙁

          Reply this comment
          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 29 lutego, 2012, 18:46

            zrobie ci prezent- niech to bedzie wielkanoncny i nie skomentuje tego…

        • Mariano_Italiano
          Mariano_Italiano 29 lutego, 2012, 18:50

          100%.
          znam tutaj takich ( moze nawet czytaja to forum) co mamusie jak zaczela chorowac wyslali do polski gdzy koszty transportu zwlok byly duze…ciekawie musiala wygladac rozmowa syna z mamusia gdy jej tlumaczyl ze musi poleciec do polski i tam umrzec …
          byc moze to dla niektorych jest calkiem normalne, wtedy ja z wielka nieskrywana przyjemnoscia zostane tym nienormalnym

          Reply this comment
          • pytajnik
            pytajnik 29 lutego, 2012, 19:18

            ty nie musisz nim byc…ty juz jestes 🙁

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 29 lutego, 2012, 21:09

            a gdzie czaderski doFcip powalajacy na kolana 🙂

  10. Mariano_Italiano
    Mariano_Italiano 24 lutego, 2012, 14:39

    i jeszcze dopowiem temu jehowcowi staremu, ze gdybym spotkal sie z synkiem tej kobiety to uslyszalby znacznie wiecej, z opisania jego zachowania i zaangazowania to kolejna gnida polonijna . nie znalazl miejsca w swoim domu rodzinnym na matke po wylewie? argument ze mu dom zabrali i ma 2ke dzieci to chyba zart jakis. ja gdybym mial 3ke dzieci i jednosypialniowy apartament matka bylaby ze mna. teraz synek jest szczesliwy bo matke do polski odesla a on bez papierow nawet jej nie odwiedzi…. to chyba jakis scenariusz filmowy a nie fakty…..

    Reply this comment
    • stary
      stary 24 lutego, 2012, 15:34

      Boli? Dlaczego boli w jedna strone a w druga nie boli? 🙁 Ponawiam.
      >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
      Jak to latwo na podstawie at. oceniac zycie innych.Nie patrz co i jak robia inni zobacz co robisz ty matole na tym forum. Nie wyzywaj nikogo od polonijnych gnid gdyz sam pokazujesz jaka jestes. Katolicki smieciu. Tak jestes katolickim smieciem co innego mowisz a co innego robisz jak smiec miotany to tu to tam po rynsztoku zycia.Smiec!

      Reply this comment
    • krolik
      krolik 24 lutego, 2012, 16:34

      niestety, zeby zona nie odeszla i zeby dzieci nie zabrano do opieki ze wzgledu na brak warunkow jest mozliwa patowa sytuacja rodzinna ?

      Reply this comment
      • Mariano_Italiano
        Mariano_Italiano 24 lutego, 2012, 16:45

        masz na mysli sytuacje patologiczna tak?

        Reply this comment
        • krolik
          krolik 24 lutego, 2012, 16:57

          mysle, ze zawsze trzeba alceptowac, ze kazdy jest inny… Dodac otuchy, optymizmu, a nie gdybac bo ja to !!!! Kazdy jest inny.. moze mama woli byc z dala, by wnuczeta mogly spokojnie sie ksztalcic…? Ma przeciez lepsze warunki niz wiele osob w rodzinnych domach. Wiele chorych nie chce byc samym w domu gdy wszyscy poza domem.. a lpiekie zapewnic i dzieciom i matce to niewielu emigrantow moze sobie pozwolic bez dalszych krewnych na obczyznie. To ma wziac do siebie i w razie zgonu miec kryminal, ze nie wynajal opieki nad osoba, ktora przyjal pod dach ?

          Reply this comment
          • krolik
            krolik 24 lutego, 2012, 17:00

            Ameryce zadne dziecko , jesli mu rodzic nie zapewni majatku, nie bierze wiecej opieki niz moze udzwigac w malzenstwie. Nawet na Wiliamsburgu maz zonie zapewnia pomoc przy wychowaniu dzieci najmujac osobe do sprzatania …?

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 24 lutego, 2012, 18:25

            poczytaj gosciu co ty bredzisz,stopien ulomnosci na poziomie klima z chicago
            p.s
            kicia nie mysl ze ten ktolik to „ten” krolik

  11. nowy
    nowy 24 lutego, 2012, 14:54

    Do chlystka Mariana !
    Ty bandziorze przestan drwic z imienia Bozego !

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 24 lutego, 2012, 16:24

      o jakim ty imieniu bozym brredzisz ? jehowy jehwa czy jakos tak ? w biblii nie wystepuje ono ani raazu, tylko w waszym smiesznym tlumaczeniu ktore domyslasz sie ile jest warte…..

      Reply this comment
      • nowy
        nowy 24 lutego, 2012, 17:09

        Ano o tym imieniu zanotowanym ksiedze Wyjscia 6: 2 i 3

        ” 6;2 Bóg rozmawiał z Mojżeszem i powiedział mu: «Jam jest Jahwe. 3 Ja objawiłem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, ale imienia mego, Jahwe nie objawiłem im.”
        To cytat rozumiesz co to cytat? Pochodzi z Bibli Tysiaclecia
        Tu link:
        http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=56#P2
        Tlumaczenie katolickie parafianinie. I pamietaj imienia Boga nie da sie z Bibli wymazac zawsze jest tam obecne.Wiec nie drwij bandziorze z imienia Boga.

        Reply this comment
        • Mariano_Italiano
          Mariano_Italiano 24 lutego, 2012, 18:08

          pisalem ci ile twoja bilia jest warta: tyle co papier na jakim ja wydrukowalisci, jesli mozna go pomarszczyc i w kiblu na haku powiesci, na perwno ktos od was ja zamowi

          Reply this comment
          • klim z chicago
            klim z chicago 24 lutego, 2012, 18:21

            Mariano Parafiano, przeciez on ci twoj katolicki przeklad cytuje,czy ja chcesz w kiblu na haku powiesic?

          • stary
            stary 24 lutego, 2012, 19:02

            Nawet nie zajrzales ulomcze 🙂 A bekasz jak swinia.

        • Mariano_Italiano
          Mariano_Italiano 24 lutego, 2012, 18:19

          http://www.youtube.com/watch?v=UtZbXulqHlM&feature=results_main&playnext=1&list=PL03CC22FE20A86E6D

          warto obejrzec 4 odcinki zeby sie zorientowac jakie bagno oznaczaja jehowcy, ale proponuje zaczac od cytatu nt bilii i jej smiesznego tlumaczenia czyli 8:40
          dziekuje, tyle w temacie 🙂

          Reply this comment
          • klim z chicago
            klim z chicago 24 lutego, 2012, 18:41

            Mariano Parafiano, przeciez to jest z tv Trwam, ktora jest dla ciebie niewiarygodna i klamliwa.Sam w informacje przekazywane przez te telewizje nie wierzysz, a mi kazesz ogladac?

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 24 lutego, 2012, 18:50

            jesli ja bylbym w stanie ci cos nakazac, to z pewnoscia byloby to „sepuku” (wprawdzie to bylo dla szlachetnych mezczyzn a nie dla gnid) a nie ogladanie telewizji, wiec wynocha jehowy trollu

      • stary
        stary 24 lutego, 2012, 17:18

        Okazales sie ciemniakiem do kwadratu!

        Reply this comment
  12. nowy_Forum_Detroit
    nowy_Forum_Detroit 24 lutego, 2012, 15:06

    Znow wpadles w swoj normalny psychiczny tok? 🙁
    Ty sie odczep od forumdetroit. Potlucz lustro bo cie oszukuje idz sie lepiej wyproznic bo walisz glupoty Marianie. 🙁
    http://dlamnieciekawe2.blox.pl/2008/07/Lustro.html

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 24 lutego, 2012, 16:27

      co sie dszieje ? mordki takie smutne, dopiero co sie tak cieszyly,,,,,i te wypracowania na pol ekranu w jakis kilkuzdaniowe beki sie przerodzily….. 🙂
      cytujac klasyka ” prawdziwego mazczyzne poznaje sie nie po tym jak zaczyna ale po tym jak konczy „.

      Reply this comment
      • krolik
        krolik 24 lutego, 2012, 16:42

        bzdury pleciesz… tak jak to, kto nie wypije tego we dwa kije… czesto wiagra konczy, a nie chlopek roztropek,…?

        Reply this comment
        • Mariano_Italiano
          Mariano_Italiano 24 lutego, 2012, 17:52

          czy bzdury to moze jakas kobieta sie wypowie 🙂
          nie masz sie czego wstydzic, wielu mezczyzn stosuje wiagre, byc moze jak bede w twoi, wieku tez bede musial po nia siegac

          Reply this comment
      • nowy_Forum_Detroit
        nowy_Forum_Detroit 24 lutego, 2012, 16:58

        No to skoncz godnie z moja rada i podetrzyj co trzeba bo smrod wali od twoich potarganych mysli 🙂 Chcesz mordke zobaczyc to popatrz w lusterko 🙂
        A zdania o tobie nie zmieniam. Zyjesz bluzgiem wtedy dopiero funkcjonujesz gdy jest wokol ciebie smierdzaca toaleta. I ty mowisz o mezczyznach?? 🙁
        Idz lepiej poplywaj zgodnie ze swoim smierdzacym zwyczajem 🙂 I pozdrow kolesi z basenu 🙂 🙂
        http://dlamnieciekawe2.blox.pl/2007/08/Basen-gejow.html

        Reply this comment
      • klim z chicago
        klim z chicago 24 lutego, 2012, 17:26

        Mariano Parafiano, tym cytatem zdradziles sie.Teraz juz wiemy kim i na ktorych uslugach tutaj jestes.Zwalczas imie Boze, Radio Maryja, Otwarty Mikrofon, PiS i jeszcze probujesz polonie sklucic.Tak dzialali komunisci wyslani do USA za PRL-u.Te same metody.

        Reply this comment
  13. imigratorio
    imigratorio 24 lutego, 2012, 17:50

    A moral z wszej dyskusji taki : Nie ucz swini (mariano) tanczyc,bo swinia i tak tego nie pojmie…,stracisz tylko czas a swinie tylko zdenerwujesz…,zostaw swinie tam gdzie jej miejsce czyli w chlewie! 🙂

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 24 lutego, 2012, 18:05

      witam kolejny nick 🙂
      sorka , mariano o swinkach i ich zachowaniu jak rowniez zywieniu wie nietsty mniej niz ty, ale chetnie pochlone kawalek wiedzy

      Reply this comment
      • imigratorio
        imigratorio 24 lutego, 2012, 18:30

        Kazdy wsiok mowi,ze o swiniach nic nie wie kub wie malo ale tutaj chodzi o twoja osobe mariano,Siebie znasz,popatrz w lustro a zobaczysz swinski ryj…chyba ze w chlewie luster brak 🙂

        Reply this comment
  14. Adam
    Adam 24 lutego, 2012, 18:38

    Czytac Was nie można. Pozdrawiam Ciebie Mariano_Italiano, mam nadzieje że mnie pamiętasz?

    Reply this comment
    • klim z chicago
      klim z chicago 24 lutego, 2012, 18:43

      a ja mam ubaw Adamie.

      Reply this comment
      • Mariano_Italiano
        Mariano_Italiano 24 lutego, 2012, 18:47

        a ty to milcz bo wlasnie odpisalem kici ze „adam ” powyzej to mariano ktory pokazal jak latwo zostac szczurem, i nawet wasze tepe glowy nie pojma tego co by bylo gdybym ja stworzyl np 5 nickow -tak jak wy to robicie -co za syf by tutaj byl. dokladnie taki jaki wy macie w glowach

        Reply this comment
        • kicia
          kicia 24 lutego, 2012, 19:33

          Marian-ku, prosze, zostaw krolika w spokoju, jego wpisy sa niepowtarzalne…no i ja lubie go… 🙂

          Reply this comment
          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 24 lutego, 2012, 20:06

            kicia, Was cos musi laczyc … 🙂
            farciarz…

  15. nowy_Forum_Detroit
    nowy_Forum_Detroit 24 lutego, 2012, 19:11

    Ale walczysz dzis Mariano. Walka jest wpisana w twoj byt.To twoj zywiol. Miotasz sie na lewo i prawo jestes w jednej chwili wszedzie a admin szybko moderuje twoje smrody. Ale jak dla mnie jestes jeszcze jednym ‚wiutem’ z dostepem do internetu 🙂

    http://dlamnieciekawe3.blox.pl/2008/07/Jestes-tylko.html

    Reply this comment
  16. Mariano_Italiano
    Mariano_Italiano 24 lutego, 2012, 19:26

    nie napisze kim ty i reszta jehowcow jestescie dla mnie bo admin „zmoderuje”
    na przyszlosc sprawdz durniu co znaczy jakies slowo nim znow sie zblaznisz 🙂

    Reply this comment
  17. nowy_Forum_Detroit
    nowy_Forum_Detroit 24 lutego, 2012, 20:32

    Pajacu sprawdzilem forma moderuje jest jak najbardziej prawidlowa natomiast zmoderowany jestes ty 🙂

    sjp.pl słownik języka polskiego

    moderuje
    ▸ moderować
    moderować występowanie: Uniwersalny słownik języka polskiego – wyd. PWN 2003, 2006, 2008 – S. Dubisz
    odmienność: tak
    B moderuj, moderujcie, moderujcież, moderujmy, moderujmyż, moderujże
    (+b) E moderowana, moderowaną, moderowane, moderowanego, moderowanej, moderowanemu, moderowani, moderowany, moderowanych, moderowanym, moderowanymi, niemoderowana, niemoderowaną, niemoderowane, niemoderowanego, niemoderowanej, niemoderowanemu, niemoderowani, niemoderowany, niemoderowanych, niemoderowanym, niemoderowanymi
    (+b) G moderująca, moderującą, moderujące, moderującego, moderującej, moderującemu, moderujący, moderujących, moderującym, moderującymi, niemoderująca, niemoderującą, niemoderujące, niemoderującego, niemoderującej, niemoderującemu, niemoderujący, niemoderujących, niemoderującym, niemoderującymi
    H moderowali, moderowaliby, moderowalibyście, moderowalibyśmy, moderowaliście, moderowaliśmy, moderował, moderowała, moderowałaby, moderowałabym, moderowałabyś, moderowałam, moderowałaś, moderowałby, moderowałbym, moderowałbyś, moderowałem, moderowałeś, moderowało, moderowałoby, moderowałobym, moderowałobyś, moderowałom, moderowałoś, moderowały, moderowałyby, moderowałybyście, moderowałybyśmy, moderowałyście, moderowałyśmy
    J moderują, moderuje, moderujecie, moderujemy, moderujesz, moderuję
    e moderowano
    (+b) j moderowania, moderowaniach, moderowaniami, moderowanie, moderowaniem, moderowaniom, moderowaniu, moderowań, niemoderowania, niemoderowaniach, niemoderowaniami, niemoderowanie, niemoderowaniem, niemoderowaniom, niemoderowaniu, niemoderowań
    ~ moderując
    aktualizacja: tevex, 2011-07-22 edycja znaczenia (1)
    1. czuwać nad właściwym przebiegiem dyskusji; sterować, kierować dyskusją;
    2. łagodzić napięcia pomiędzy ludźmi
    Zrozumiales ? Czy sie wachasz? 🙂

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 24 lutego, 2012, 20:48

      znow sie nakopiowales tylko baranie nie tego co potrzeba 🙂
      ponizej przeczytaj i wbij do tepego lba co robi moderator i zobacz czy na tym forum ma to miejsce, chyba w twoich jehowych urojeniach o zblizajacym sie kolejnym koncu swiata 🙂
      „Moderator (internet)
      Moderator – osoba oceniająca komentarze, oraz inne treści wprowadzane na stronie WWW, kanale IRC, liście dyskusyjnej, serwisie społecznościowym lub na forum, zazwyczaj posiadająca dostęp do narzędzi technicznych, zarządzania treścią oraz kontami uczestników na poziomie wyższym niż zwykli uczestnicy (jak np. trwałe usuwanie komentarzy, blokowanie i/lub usuwanie kont). Celem moderacji jest zapobieganie trollowaniu, nadużyciu systemu komentarzy , zapewnieniu, że wpisy nie będą powodować kłótni i rozstrzyganie sporów między użytkownikami. Moderatorzy dbają o przestrzegania zasad netykiety, a czasami również o czystość języka polskiego używanego w dyskusji poprzez zwracanie uwagi lub poprawianie błędów ortograficznych. Moderowanie może być wykonywane w trybie prewencyjnym – publikacja treści zależy wtedy od moderatora – lub w trybie nieprewencyjnym.”
      http://pl.wikipedia.org/wiki/Moderator_(internet)

      Reply this comment
  18. nowy_Forum_Detroit
    nowy_Forum_Detroit 24 lutego, 2012, 20:36

    A jak sie przestaniesz wahac 🙂 to znajdz „zmoderuje” i przedstaw definicje pajacu 🙂

    Reply this comment
  19. Mariano_Italiano
    Mariano_Italiano 24 lutego, 2012, 20:43

    to dedykuje adminowi…kiedys juz byla akcja podszywania sie pod nicki…
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

    Reply this comment
  20. nowy_Forum_Detroit
    nowy_Forum_Detroit 24 lutego, 2012, 21:27

    Technike dopasowania sie do kazdej sytuacji opanowales niezle 🙂 Gubisz sie czasami ale wychodzi ci to jak temu w plaszczu nieprzemakalnym uwazaj tylko abys sie nie przetarl wykonujac frakcyjne ruchy 🙂 🙂
    http://dlamnieciekawe2.blox.pl/2007/08/Grunt-to-sie-dopasowac.html

    Reply this comment
  21. nowy_Forum_Detroit
    nowy_Forum_Detroit 24 lutego, 2012, 22:26

    Tobie tu placa wiec szukaj i kopiuj.

    Reply this comment
  22. nowy_Forum_Detroit
    nowy_Forum_Detroit 24 lutego, 2012, 22:38

    To dla ciebie na sen. Possij 🙂 i idz spac jutro tez jest dzien i moze znajdziesz gdzies „ZMODERUJ” 🙂 Choc watpie w to bardzo ale cie nie chce przeceniac 🙂 Powodzenia nie odpisuj mi juz dzis szanuj czas, czas to pieniadz w twoim wypadku. 🙂

    http://dlamnieciekawe2.blox.pl/2008/05/Smoczek-na-sen.html

    Reply this comment
  23. nowy_Forum_Detroit
    nowy_Forum_Detroit 24 lutego, 2012, 23:37

    Tylko tyle ? Oczekiwalem wiecej. To prawda ze koniec twoj koniec jest dosc kiepski a jaja duuuze 🙂 Ale najlepszy nie jestes.Strusiu 🙂
    http://dlamnieciekawe2.blox.pl/2007/09/Strusie.html

    Reply this comment
  24. Liediabsrealak
    Liediabsrealak 21 sierpnia, 2012, 06:05

    When couples will choose their wedding ring, they have to be able to come up with an agreement. nfl reebok jerseys nfl throwback jerseys

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*