Polka i jej córka ofiarami brutalnego morderstwa

Polka i jej córka ofiarami brutalnego morderstwa

Ciała dwóch kobiet znalezione w ostatni weekend w płonącym samochodzie w lesie w Palos Park koło Chicago należą do polskiej imigrantki, 79-letniej Teresy Urban i jej 51-letniej, zamężnej córki Mary Ann Urban-Danno urodzonej w USA – dowiedział się „Dziennik Związkowy”.

Teresa Urban i jej córka Mary Ann Urban-Danno fot. Dziennik Zwiazkowy

Teresa Urban i jej córka Mary Ann Urban-Danno fot. Dziennik Zwiazkowy

Ciała obydwu kobiet znaleziono w minioną sobotę w nocy w bagażniku płonącego PT Cruisera w rezerwacie leśnym Cap Sauers Holdings Nature Preserve w okolicy 11600 Ford Road w Palos Park. Kobiety mieszkały z mężem młodszej z nich, Amerykaninem włoskiego pochodzenia, w południowej dzielnicy Chicago.

Autopsja przeprowadzona w niedzielę wykazała, że ofiary zostały najpierw uduszone, a następnie podpalone w porzuconym aucie.

Według zdobytych przez nas informacji o morderstwo podejrzany jest Robert Danno, mąż 51-letniej ofiary; motywem mógł być konflikt w rodzinie. Jak mówi nam osoba zastrzegająca sobie anonimowość – w małżeństwie dochodziło do awantur i przemocy.

Para wychowywała dzieci (obecnie dorosłe) pierwszej żony mężczyzny.

Podejrzany o dokonanie makabrycznej zbrodni mężczyzna został zatrzymany i przyznał się do winy. Policja aresztowała także jego wspólnika 24-letniego Jose Fernardo Martinez-Hernandeza.

Jeszcze dziś (wtorek) sędzia podejmie decyzję, czy mężczyźni będą mogli opuścić areszt po wpłaceniu kaucji.

Na bieżąco będziemy informować Czytelników o przebiegu sprawy.

(ao, mb)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*