Policyjna mobilizacja przed Super Bowl

Policyjna mobilizacja przed Super Bowl

Policja stanowa mobilizuje siły przed nadchodzącym, najważniejszym dla Amerykanów, sportowym wydarzeniem roku – Super Bowl. Stróże prawa zapowiadają, że będą badać trzeźwość kierowców, a także przestrzegają przed zbyt szybką jazdą.

Policja stanowa przygotowuje się do finału rozgrywek futbolu amerykańskiego. Nie chodzi jednak o to, że funkcjonariusze planują, gdzie będą oglądać Super Bowl i jakie przekąski przygotować na tę okazję, ale o zwiększoną liczbę patroli na drogach Illinois.

Policjanci w najbliższą niedzielę będą sprawdzać trzeźwość kierowców; zapowiadają także zero tolerancji dla kierowców przekraczających prędkość. W zeszłym roku w weekend, podczas którego odbywał się finał rozgrywek ligi futbolu amerykańskiego NFL, stanowi policjanci aresztowali 200 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Był to prawie dwukrotny wzrost w porównaniu z 2015 rokiem, kiedy zatrzymano 105 nietrzeźwych kierowców.

Fanom futbolu, którzy zdecydują się na oglądanie finałowego meczu poza domem, policja zaleca wyznaczenie niepijącego kierowcy, skorzystanie z taksówki, usług firm przewozowych typu Uber lub Lyft, albo ze środków komunikacji miejskiej. W tegorocznym meczu Super Bowl, który odbędzie się w najbliższą niedzielę New England Patriots zmierzą się z Atlanta Falcons.

(gd, mm)

fot.Zol87/Wikipedia

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*