Policjantka po raz drugi odznaczona za odwagę

Policjantka po raz drugi odznaczona za odwagę

Chicagowska policjantka Jameka Sherrod dwukrotnie stawała twarzą w twarz z przestępcami, którzy przystawiali jej do głowy lufę pistoletu.

Od lewej: Jameka Sherrod, Rodney Jones i Mark Pickert fot.CHicago Police Facebook

Od lewej: Jameka Sherrod, Rodney Jones i Mark Pickert fot.CHicago Police Facebook

Pierwszy raz podczas interwencji celem zażegnania domowej awanturze. Sprawca zagrożenia poniósł śmierć od policyjnej kuli. Drugi raz, trzy lata później, mocowała się z uzbrojonym mężczyzną, który poważnie ranił jej partnera.

Za ofiarną służbę Sherrod już po raz drugi została odznaczona najwyższym wyróżnieniem, Medalem Policyjnym, podczas ceremonii w głównej siedzibie policji chicagowskiej. W uroczystości uczestniczył burmistrz Rahm Emanuel.

Dwukrotne odznaczenie tego samego funkcjonariusza wydarzyło się po raz pierwszy od ponad pół wieku. − To prawdziwy szok, gdyż wydawało mi się, że Medal Policyjny można otrzymać tylko raz w życiu. To dla mnie wielki honor. Dziękuję za to Bogu − powiedziała Sherrod po otrzymaniu odznaczenia.

Sherrod wspólnie ze swymi partnerami, Markiem Pickertonem i Rodney Jonesem, została ponadto wyróżniona nagrodą superintendenta za odwagę.

Pierwszy Medal Policyjny wręczono Sherrod po incydencie w 2009 r., kiedy śmiertelnie postrzeliła mężczyznę, który celował z pistoletu w jej głowę.

− Ona jest jak kot. Ma dziewięć żyć. Jak mało kto potrafiła zachować zimną krew − ocenił zachowanie Sherrod podczas tego incydentu jej partner Pickert. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*