Policjant zbieg złapany po 15 latach

Policjant zbieg złapany po 15 latach

Były chicagowski policjant Eddie C. Hicks został we wtorek aresztowany w Detroit blisko 15 lat po tym, jak zbiegł dzień przed swoim procesem w sprawie narkotykowej w sądzie federalnym. Czeka go rozprawa w Chicago.

Według FBI funkcjonariusza z 29-letnim stażem w policji poszukiwano na całym świecie od 2003 r. Został oskarżony dwa lata wcześniej o kierowanie, przez blisko dziesięć lat, grupą policjantów, która okradała dilerów narkotykowych, przywłaszczała sobie pieniądze i odsprzedawała narkotyki kolejnym handlarzom. Wpadł, wsypany przez dilera, podczas ustawionej akcji policji i na podstawie obciążających nagrań. Zanim ruszył jego proces, trzech z czterech jego wspólników przyznało się do przestępstwa. Jednak Hicks, zwolniony za kaucją, w sądzie się już nie pojawił.

Choć Hicksowi udało się zbiec, dokonywał transakcji w Chicago, na przykład w 2005 r. odsprzedał swojemu synowi – również policjantowi – dom na południu miasta, którym zabezpieczył swoją kaucję w wysokości 150 tys. dolarów.

Hicks pracował w wydziale do walki z przestępczością narkotykową, ciesząc się nienaganną reputacją i mając względy u przełożonych, które przekładały się na policyjne fuchy, jak zabezpieczanie meczów Chicago Bulls.
(as)

Na zdj.: Eddie C. Hicks, fot.FBI

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*