Policjant usiłował zastrzelić syna za kradzież wódki

Policjant usiłował zastrzelić syna za kradzież wódki

Policjant z zachodnich przedmieść ciężko postrzelił własnego syna z powodu… wódki, którą młody mężczyzna ukradł ojcu. O przyczynie konfliktu rodzinnego poinformowali śledczy.

Do strzelaniny doszło 12 grudnia we wczesnych godzinach porannych w domu rodziny w rejonie 6200 South Nashville w Chicago. 48-letni Raymond Leuser III, który jest sierżantem policji w Indian Head Park na zachodnim przedmieściu, wpadł we wściekłość, gdy zorientował się, że syn wypił pół butelki wódki i brakujący alkohol uzupełnił wodą.

Leuser oddał serię strzałów w kierunku syna trafiając go w nogę, rękę i brzuch. 22-latek został odwieziony do szpitala; 15 grudnia był wciąż w krytycznym stanie.

Władze postawiły policjantowi formalne zarzuty usiłowania morderstwa. Sąd odmówił oskarżonemu kaucji, więc pozostanie za kratkami do rozprawy.

Departament policji w Indian Head Park na zachodnim przedmieściu Chicago zatrudnia 26 osób. Sierżant Leuser zajmował drugą po komendancie pozycję w hierarchii policyjnej. Na komisariacie w Indian Head Park pracował ponad 20 lat.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*