Policjant na usługach gangu

Policjant na usługach gangu

Były detektyw policji w podmiejskim Evanston został oskarżony o współpracę z groźnym międzynarodowym gangiem, któremu pomagał przemycać broń i narkotyki. Skorumpowanemu policjantowi grozi dożywocie.

41-letni Fernando Gomez został aresztowany we wtorek, 11 grudnia. Były detektyw z antynarkotykowego wydziału policji w Evanston usłyszał zarzuty korupcji i współpracy z groźnym międzynarodowym gangiem, któremu miał pomagać w przemycie broni i narkotyków.

Na trop Gomeza władze wpadły podczas śledztwa przeciwko międzynarodowej organizacji przestępczej Organization de Narcotraficantes Unidos, z siedzibą w Puerto Rico. Kartel odpowiada za przemyt do USA hurtowych ilości kokainy, a także za przynajmniej sześć zabójstw.

Fernando Gomez jeszcze jako policjant w Evanston miał współpracować z gangiem przekazując jego liderom broń zarekwirowaną lokalnym przestępcom. Następnie policjant znalazł zatrudnienie w federalnej agencji U.S. Drug Enforcement Administration (DEA), dzięki czemu był w stanie przekazywać przestępcom tajne informacje o działaniach operacyjnych i ułatwiać im przemyt narkotyków i broni.

Skorumpowanemu policjantowi grozi od 20 lat więzienia do dożywocia.
(gd)
fot.123RF Stock Photos

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*