Policjanci spali podczas służby

Dwoje funkcjonariuszy policji chicagowskiej zostanie ukaranych za spanie w radiowozie na służbie. Zdjęcie policjantki i policjanta pokazało się w mediach społecznościowych, ale przyłapanych na gorącym uczynku policjantów broni jeden z kandydatów na burmistrza.

fot.Ja’Mal D Green/Facebook/screenshot

Dowództwo chicagowskiej policji oświadczyło, że wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec funkcjonariuszy, których ktoś sfotografował podczas drzemki w radiowozie w godzinach pracy i zdjęcia zamieścił w mediach społecznościowych.

Aktywista społeczny Ja’Mal Green, kandydujący na burmistrza, wyraził przekonanie, że oficerowie są przemęczeni, ponieważ są zmuszani do pracy nadgodzinach w związku z nasileniem się przestępczości w Chicago.

Jednak dowództwo policji oświadczyło, że żaden z funkcjonariuszy będących celem akcji dyscyplinarnej nie pracował w godzinach nadliczbowych w chwili przyłapania na drzemce w radiowozie. Dodatkowo, stwierdziła komenda główna, żaden z dwojga funkcjonariuszy nie przepracował dużej ilości godzin nadliczbowych od 1 lipca.

Przypomnijmy, że na początku tego miesiąca w obliczu nasilenia przemocy w Chicago władze policji wysłały na ulice miasta dodatkowych 600 funkcjonariuszy anulując dni wolne oraz wydłużając zmiany pracy i wprowadzając obowiązkowe nadgodziny.

(ao)

Categories: Chicago

Comments

 1. Christopher
  Christopher 24 sierpnia, 2018, 06:45

  Chcialo im sie spac to spali i jeszcze im placili i w czym problem?😊” ale fufa co ” 😂😂

  Reply this comment
 2. Anonim
  Anonim 27 sierpnia, 2018, 08:09

  A co mieli rodzic? Narazac zycie bez mozliwosci obrony? Wszyscy krytykuja police, ale jak trwoga to do… Zabrac im bron, paralizatory, palki.. dac teczowe flagi i po sprawie!

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*