Policjanci oskarżeni o przyjmowanie łapówek

Policjanci oskarżeni o przyjmowanie łapówek

Dwaj chicagowscy policjanci usłyszeli federalne zarzuty konspiracji korupcyjnej i przyjmowania łapówek. Prokuratura zarzuca im, że w zamian za przyjmowane sumy ujawniali informacje z policyjnych raportów o wypadkach drogowych.

Jak wynika z oświadczenia prokuratury federalnej, dwaj funkcjonariusze chicagowskiego departamentu policji – 47-letni Kevin Tate i 46-letni Milot Cadichon zostali oskarżeni o konspirację korupcyjną i przyjmowanie łapówek. Prokuratura zarzuca policjantom, że w zamian za przyjmowanie łapówek przekazywali informacje na temat wypadków drogowych, pochodzące z policyjnych raportów.

Informacje miał otrzymywać właściciel działającej w Bloomingdale firmy National Attorney Referral Service, 55-letni Richard Burton. Za informacje miał on zapłacić Kevinowi Tate’owi 7350 dol., a Milotowi Cadichonowi – 6 tys. dol. Burton również usłyszał zarzut konspiracji korupcyjnej.

Za spiskowanie korupcyjne oskarżonym grozi do pięciu lat więzienia, a policjantom dodatkowo do 10 lat za przyjmowanie łapówek.
(gd)

fot.Peer Grimm/EPA

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*