Policja w Waukegan z najnowocześniejszymi osobistymi kamerami

Motorola SI500. Kamera, którą będzie używać policja w Waukeegan fot.Motorola

Motorola SI500. Kamera, którą będzie używać policja w Waukeegan fot.Motorola

Wszyscy funkcjonariusze policji w Waukegan zostali wyposażeni w nowoczesne osobiste kamery wyprodukowane przez firmę Motorola Solutions. Dowództwo policji na północnym przedmieściu Chicago stwierdziło, że tak zaawansowanych technologicznie kamer nie ma żadna jednostka policyjna na całym świecie.

Przedstawiciel firmy Motorola Solutions oświadczył, że urządzenia zostały zaprojektowane w odpowiedzi na potrzeby i sugestie policji w Waukegan. Skomputeryzowane kamery marki Motorola Si5000 rejestrują obraz i dźwięk w sposób zintegrowany, uniemożliwiając wyłączenie wizji lub dźwięku. Nagrania nie można wymazać, ani przemontować; jest ono automatycznie przekazywane przez Internet do głównego komputera policji w Waukegan, gdzie będzie przechowywane w bazie danych.

Burmistrz Waukegan Wayne Motley stwierdził, że wyposażenie wszystkich 150 oficerów w ultranowoczesne, odporne na sabotaż kamery, powinno pomóc policji odzyskać zaufanie społeczne.

Ani Motorola Solutions, ani władze Waukegan nie podały jaki jest koszt jednej kamery. Wiadomo jednak, że dziesięcioletnia umowa Waukegan z Motorolą Solutions wynosi milion dolarów. Zawarta została pod koniec zeszłego roku. Poprzedzał ją program pilotażowy, podczas którego kamer używało z powodzeniem kilkunastu policjantów.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*