Kierowca samochodu, w którym zginął A.Rękas, poszukiwany

Chicagowska policja prosi o pomoc w odnalezieniu kierowcy samochodu, który 1-go maja uderzył na ulicy Belmont w Chicago w słup sygnalizacji świetlnej powodując śmierć pasażera. Laura Kubiak z Chicago Police Department potwierdziła, że osobą, która siedziała za kierownicą był Mirosław Michael Stroński.

fot. Chicagowska policja prosi o pomoc w kontakcie z Mirosławem Michaelem Strońskim

Według przekazanych nam informacji, okoliczności wypadku nadal są przedmiotem trwającego dochodzenia. Mirosław Stroński jest poszukiwany w celu przesłuchania.

Za naszym pośrednictwem policja zwraca się do wszystkich osób mogących wskazać miejsce pobytu Polaka z prośbą o kontakt z wydziałem  Chicago Police Major Accident Unit pod numerem tel. (312) 745 4521.

Do zdarzenia doszło 1-go maja br. w okolicy 4532 West Belmont w Chicago o 12:30 w nocy . W wypadku zginął 35-letni Artur Rękas, pasażer auta, który zmarł na skutek urazów szyi i głowy po przewiezieniu do Advocate Illinois Masonic Medical Center.

MB, MNP (Inf.wł.)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Chicago

Comments

  1. siostra
    siostra 10 maja, 2010, 16:37

    Miej odwage poniesc odpowiedzialnosc za to co zrobiles,zlamales nie tylko przepisy ruchu drogowego jadac z niedopuszczalna predkoscia ale rowniez zlamales serca rodzinie Artura,jego matce,ojcu,siostrze zabrales przez wlasna glupote i nieodpowiedzialnosc zycie ARTURA ktory zostawil zrozpaczona zone i osierocil dwoje dzieci.

    Reply this comment
  2. k.....
    k..... 10 maja, 2010, 18:48

    ja już tego nie rozumie. W artykule „Podejrzany o zabicie Artura Rękasa w rękach policji?” podobno już złapano kierowcę, a teraz dalej jest poszukiwany? Śledzę ten temat od początku, bo Artur był moim i mojego męża dobrym kolegą (nawet był świadkiem na naszym ślubie), dlatego miałam nadzieję, że złapią tego, kto spowodował ten wypadek. Już nawet nie chodzi o sam wypadek, bo takie rzeczy się zdarzają. Jednak chciałabym aby ten człowiek odpowiedział za ucieczkę, pozostawienie i nie udzielenie pomocy Arturowi – nawet jeśli to i tak by Mu nie pomogło. Nie wyobrażam sobie, jak można to było zrobić…. Składam najszczersze wyrazy współczucia dla Siostry – byłam w sobotę na mszy i pomodliłam się za Artura…. dzwonił jeszcze do nas w kwietniu i mówił, że chciałby przylecieć do PL, a teraz…..

    Reply this comment
  3. M.G
    M.G 11 maja, 2010, 12:52

    Wielokrotnie rozmawiałem z Arturem czy odwiedzi kraj i nas przy okazji znajomych w bloku a przez własną głupote pozbawił ten człowiek życia człowieka który mógł jeszcze sie cieszyć życiem i cureczką która zaledwie rok temu mu sie urodziła…Nawet jeśli dojdzie do konfrontacji że Aneta żona Artura będzie musiała potwierdzić Policji że to ten człowiek to jestem ciekaw czy ktoś taki będzie miał wogle sumienie spojrzeć żonie Artura w oczy i przedewszystkim jego dzieciom.Odebrałeś człowieku komuś życie i miej odwage stanąć przed wymiarem sprawiedliwości by odpowiedzieć za to co zrobiłeś tak samo jak miałeś odwagę wsiąść za kierownice…Zresztą czy ktoś taki mili państwo może mieć sumienie??Mam nadzieje że Policja znajdzie tego człowieka i wymierzy mu najsurowszą z możliwych kar by zapamietał do końca życia to co zrobił mimo że i tak to nie wróci życia Artura którego śmierć pogrążyła w smutku wiele osób….

    Reply this comment
  4. za kase
    za kase 12 maja, 2010, 20:10

    Czy naprawde Chicagowska policja jest tak nieudolna?
    Ja sam go i jego zone zlokalizowalem (moze to inny Mirosław Michael Stroński) mam jego adres .
    Przeciez to takie latwe.

    Reply this comment
  5. M.G
    M.G 13 maja, 2010, 15:09

    do kolegi o nicku za kase…..Za kase można zrobić wiele ale kolego czy koleżanko jeśli jesteś polakiem czy nie możesz po prostu pomóc bezinteresownie rodzinie na drugim końcu swiata która nie wie co tam w Chicago się dzieje?Co sie dzieje z np urną tragicznie zmarłego Artura .Pomyśl co przeżywała by twoja rodzina w takiej sytuacji ,czy naprawdę chciał byś tego by twoja rodzina przeżywała cos takiego gdyby była w takiej samej sytuacji??Nikomu nie życze by musiał przechodzić przez coś takiego i ta świadomość że jest się setki czy może nawet tysiące kilometrów od miejsca gdzie zginęła ukochana osoba.To najgorsze co może być że żyje sie że świadomością że nic nie można zrobić…Jeśli masz serce i troche uczucia a przedewszystkim tam za oceanem mimo że daleko od kraju czujesz się Polakiem to prosze cie także w imieniu rodziny a przedewszystkim swoim pomóż prosze

    Reply this comment
  6. za kase
    za kase 13 maja, 2010, 20:04

    M.G… pewne informacje sa juz w odpowiedzialnych rekach . Zapewne ta osoba wie co ma z tym zrobic .
    Tylko pytanie czy ten ktory jest poszukiwany to ta sama osoba .Reszta policja powinna sie zajac .
    Powodzenia i pozdrawiam oraz wyrazy wspolczucie dla rodziny.

    Reply this comment
  7. M.G
    M.G 14 maja, 2010, 09:05

    Nie byłem rodziną Artura który zginoł ale to był przyjaciel od 1988 roku więc już trochę czasu..To skoro namierzyłeś/aś podobno Strońskiego i jego żone to dlaczego Policji jakiegos anonimu nie puśćisz lub coś w tym stylu?Piszesz mocne słowa o kimś że go namierzyłeś to znaczy że wiesz że to chyba on i możesz pomóc,więc dlaczego ty lub ta osoba nie zrobicie czegoś by pomóc Artura rodzinie.Moim zdaniem jeśli ktoś pisze tak jak ty to przedstawia twarde fakty i zna całą sytuacje…..Nie znamy się zapewne ale jeśli masz jaka kolwiek możliwość to zrób coś prosze jeśli jesteś w stanie w jaki kolwiek pomóc jakąś wskazówką by Policja odnalazła tego człowieka który jest najwidoczniej winny śmierci Artura skoro byc może mógł mu pomóc a wolał uciec zachowując się jak dziecko……Czy mógł bym w jakiś sposób podać tobie mój email??Jeśli tak to powiedz mi jak to zrobić….Nie zamierzam się kłócic tylko porozmawiac jak człowiek z człowiekiem zupełnie spokojnie i naturalnie….Być może jak polak z polakiem…pozdrawiam

    Reply this comment
  8. D.A.R.E.
    D.A.R.E. 18 maja, 2010, 07:23

    ….powiem krotko-napewno go zlapia to tylko kwestia czasu,wielkie wyrazy wspolczucia dla rodziny p.Artura-Bog z Wami!!!

    Reply this comment
  9. M.G
    M.G 18 maja, 2010, 10:44

    D.A.R.E. obyś miał racje,bo nikt nie jest w stanie chyba sobie tego wyobrazic jak to jest jeśli nie przeżyło się czegoś takiego samemu…

    Reply this comment
  10. D.A.R.E.
    D.A.R.E. 18 maja, 2010, 14:42

    M.G., MASZ GG?

    Reply this comment
  11. siostra
    siostra 18 maja, 2010, 18:19

    Dziekuje wszystkim za wyrazy wspolczucia i bardzo prosze o pomoc kazdego kto moze pomoc w zlapaniu kierowcy,niestety policja jak dotad nie zlokalizowala Miroslawa Michaela Stronskiego czyli jest nieudoczna,albo po prostu ma gdzies ta cala sprawe bo dotyczy polaka..Ale sa media i ludzie ktorym zalezy na sprawiedliwosci i dlatego pomozcie jak mozecie.Podany jest nr gdzie mozna dzwonic i rozmawiac po polsku lub wyslac e-maila na adres margaret.blaszczuk@gmail.com ta Pani mowi w j.polskim i pilotuje sprawe brata.Dziekuje wszystkim w imieniu wlasnym i rodziny.Ania Kruschewska

    Reply this comment
  12. siostra
    siostra 18 maja, 2010, 18:29

    Do D.A.R.E. jezeli mozesz pomoc napisz na meila ktory podalam w moim ostatnim poscie lub na mojego aniakruschewska@wp.pl dziekuje siostra Artura Rekasa

    Reply this comment
  13. siostra
    siostra 21 maja, 2010, 05:33

    W swoim imieniu bardzo prosze o wsparcie finansowe mojej bratowej i dzieciaczkow.Z gory wszystkim bardzo goraco dziekuje.Siostra Artura
    Nazwa banku-J.P Morgan Chase Bank N.A.
    adres banku-5620 West Belmont Ave,Chicago Illinois 60634
    nr konta 903359057
    SWIFT CODE-dla przelewow miedzynarodowych:CHASUS33 nr 071000013

    Reply this comment
  14. M.G
    M.G 22 maja, 2010, 11:16

    D.A.R.E tak mam gg tylko jak mam ci podać?Wiesz bo chodzi o to żeby nikt sobie żartów nie robił?7764632….skontaktuj sie ze mna koniecznie proszę jeśli coś wiesz

    Reply this comment
  15. M.G
    M.G 22 maja, 2010, 13:48

    Wiem jedno i mam nadzieje że jeśli niedaj boże Pojawi sie w Polsce Polska Policja go złapie szybciej niż Policja w Chicago która najwidoczniej robibi niewiele…Ludzi ale to śmieszne…Artur nie żyje już 3 tygodnie a Policja stwierdza różne fakty,raz że go mają a raz że go szukają.I jak tu wierzyć ludzią którzy powinni pomagać społeczeństwu???

    Reply this comment
  16. M.G
    M.G 29 maja, 2010, 08:06

    D.A.R.E 18 Maja napisałeś tutaj czy mam gg,Ja podałem ci numer tutaj na forum i do tej pory cisza…Odezwij się proszę koniecznie bo zależy mi na tym jak i najbliższym Artura bo to mój był przyjaciel…Pozdrawiam cie i czekam na kontakt

    Reply this comment
  17. M.G
    M.G 24 czerwca, 2010, 10:20

    procedury,różne kroki są robione a tak naprawdę wielka potęga świata jaką jest Ameryka nie rbi nic aby znaleźć sprawcę polskiego kierowcy….Czy naprawdę nie jest nikt w stanie w tak wielkim mieście i z jeszcze większą ilością Policji i mnóstwem sprzętu ponoć najlepszego sprzetu znaleźć jednego człowieka???To co sie dzieje wokół Artuta a tak naprawdę nie dzieje sie nic woła o pomste do boga….Pozdrawiam najlepsza na świecie Policje która nie robi nic moim zdaniem

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*