Policja poszukuje zbiega z transportu więziennego

Policja poszukuje zbiega  z transportu więziennego

Niespełna 12 godzin po aresztowaniu za nielegalne posiadanie broni, mężczyzna uciekł z pojazdu transportującego go do więzienia powiatu Cook. W środę wciąż był poszukiwany przez policję.

23-letni Frank Sykes został zatrzymany w poniedziałek około 8:30 pm w okolicy 7500 South Halsted Street w Chicago po tym, jak poruszając się rowerem, niemal potrącił osobę pieszą. Świadkiem zdarzenia był patrol policyjny, który natychmiast interweniował.

Podczas przeszukania policjanci odkryli nielegalnie posiadaną broń, w wyniku czego Sykes został zatrzymany i umieszczony w samochodzie policyjnym, który miał przewieźć go na posterunek w celu przesłuchania. Sykes zaczął kopać w tylne drzwi, powodując uszkodzenia policyjnego auta. Po przetransportowaniu na posterunek, Sykes usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni, zniszczenia mienia publicznego oraz stawiania oporu przy zatrzymaniu. Następnego ranka, około 8:30 am, aresztant uciekł z samochodu transportującego go do więzienia.

Policja nie podała szczegółów jego ucieczki ani w jaki sposób udało mu się wydostać z pojazdu. Nie wiadomo również, czy założono mu kajdanki na czas transportu, jak był ubrany oraz czy oficerowie wszczęli pościg za uciekinierem.

(ar)

Na zdjęciu: Frank Sykes fot.arch. policji

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*