Policja ostrzega: próby uprowadzenia dzieci na północnym zachodzie miasta

fot.pcdazero/pixabay.com

Policja wystosowała oficjalne ostrzeżenie w związku z próbą uprowadzenia trzech dziewczynek i wykorzystania seksualnego kobiety w północno-zachodniej części Chicago. Policja poszukuje sprawcy lub sprawców.

Do pierwszego zdarzenia doszło 8 maja. 14-letnia dziewczynka wracała ze szkoły do domu w okolicy 4800 North Sacramento Avenue, gdy do krawężnika podjechał samochód ciemnego koloru. Kierowca otworzył drzwi, nastolatka zauważyła, że mężczyzna ma opuszczone spodnie – przestraszona uciekła. W domu powiedziała rodzicom, co się stało, a ci złożyli doniesienie na policję.

22 maja 13-latka wracała ze szkoły do domu w rejonie 3600 West Ainslie Street, gdy z czterodrzwiowego samochodu metalicznego koloru wysiadł mężczyzna i wykonując seksualne gesty zapytał ją, czy wie, gdzie jest publiczna toaleta. Dziewczynka pobiegła do domu i poskarżyła się opiekunom, którzy zadzwonili na policję.

26 maja rano 11-latka była w drodze do szkoły w rejonie 4100 North Richmond Street, gdy z ciemnoczerwonego vana wysiadł mężczyzna i kazał dziecku do siebie podejść. Jednak dziewczynka pobiegła do szkoły i powiedziała personelowi placówki o zdarzeniu.

Tego samego dnia wieczorem, 30-letnia kobieta przechodziła ulicą w okolicy 4300 North Spaulding, gdy od tyłu zaszedł ją mężczyzna i objął w pasie. Kobieta głośno zaprotestowała, wówczas mężczyzna szybko pobiegł na tyły zabudowań.

Policja uzyskała od poszkodowanych tylko ogólnikowy rysopis mężczyzny; we wszystkich przypadkach był to Latynos w wieku od 25 do 40 lat. Niewykluczone, że we wszystkich przypadkach był to ten sam osobnik. Policja poszukuje sprawcy bądź też sprawców przestępstwa.

Osoby, które mogłyby udzielić jakichkolwiek informacji w tej sprawie proszone są o kontakt z wydziałem detektywów policji chicagowskiej: (312) 744-8200.
(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*