Policja ostrzega: oszuści wyłudzają pieniądze od Polaków

Policja ostrzega: oszuści wyłudzają pieniądze od Polaków

Ostatnio ofiarą polskojęzycznych oszustów padli polonijni seniorzy zamieszkujący dzielnicę Chicago Lawn. 

policjaJak poinformował nasza gazetę komisariat dystryktu 8. policja odnotowała przypadki wyłudzania pieniędzy  przez oszustów działających w polskim środowisku. Tego rodzaju działalność zaobserwowano wcześniej w północno-zachodniej dzielnicy Jefferson Park. Teraz oszuści przenieśli się na południe miasta.

Zazwyczaj do starszej osoby dzwoni kobieta lub mężczyzna. Podaje się za znajomego lub krewnego. Twierdzi, że będąc w  podróży miała wypadek i trafiła do aresztu lub do szpitala, a w związku z tym pilne potrzebuje pieniędzy. Czasami prosi o przelew gotówki na jego konto. Informuje, że za chwilę po pieniądze zgłosi się jej zaufany znajomy.

Policja radzi, by w tej sytuacji:

* natychmiast skontaktować się z osobą, za którą podaje się oszust i sprawdzić, czy rzeczywiście znalazła się w kłopotach

* nigdy nie należy podawać żadnych personalnych informacji

*  nigdy nie można dawać numeru konta bankowego, karty kredytowej ani gotówki nieznanym osobom

O pojawieniu się w dzielnicy oszustów (kobiet i mężczyzn) należy zawiadomić  wszystkich znajomych. Nie wolno ulegać złudzeniu, że mamy do czynienia z uczciwą osobą, ponieważ mówi po polsku, zna twoje nazwisko i numer telefonu.

Policja apeluje, by każdy, kto posiada informacje o aktywności oszustów pilnie skontaktował się z biurem dedektywów: 312-747-8382

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*