Policja: oficer Jesionowski w stanie nietrzeźwym podczas służby

fot.Wikipedia

Chicagowski policjant Dale Jesionowski został zawieszony w obowiązkach, po tym jak przyłapano go w stanie nietrzeźwym podczas służby.

Jak informuje rzecznik chicagowskiej policji, 53-letni Jesionowski wjechał na krawężnik na parkingu komisariatu. Do zdarzenia doszło 13 czerwca w południe przy 3420 W. 63rd Street na parkingu 8. dystryktu policyjnego, w którym oficer pracuje. Objawy zamroczenia alkoholowego zauważył przechodzący porucznik policji, który bezpośrednio po incydencie zaczął rozmawiać z Jesionowskim.

Funkcjonariuszowi, który w policji pracuje 26 lat, postawiono oficjalne zarzuty w kategorii drobnych wykroczeń (ang. misdemeanor), jazdy pod wpływem alkoholu.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi wydział spraw wewnętrznych chicagowskiej policji. Jesionowski na czas śledztwa został zawieszony w obowiązkach służbowych. W przypadku udowodnienia winy, funkcjonariuszowi grożą sankcje karne i dyscyplinarne, łącznie ze zwolnieniem z pracy.

(ao)

Categories: Chicago

Comments

  1. Chris
    Chris 15 czerwca, 2017, 09:08

    Tak ale nic nie wspomniano o DUI , skonczy sie napewno jakas kara „wenetrzna” I dalej bedzie „glina” , cywilowi dawno by zabrali DL.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*