Polak aresztowany za kupno metalu pochodzącego z kradzieży

Polak, właściciel świetnie prosperującego zakładu specjalizującego się w skupie złomu żelaznego i nieżelaznego z Humbold Park w Chicago trafił za kratki. Eryk Kowalczyk kupował od złodziei pokrywy studzienek kanalizacyjnych oraz metalowe kraty chodnikowe – informuje gazeta Chicago Tribune.

fot. Chicago Police Department/ Eryk Kowalczyk został aresztowany za kupowanie metalu pochodzącego z kradzieży

55-letni Kowalczyk został aresztowany w minioną sobotę u siebie w zakładzie Industrial Metal Enterprise przy 901 N. Kilpatrick. Policja na miejscu zabezpieczyła pochodzące z kradzieży metalowe cześci. Pod adres zakładu Polaka doprowadzili policję śledzeni złodzieje.

Policja otrzymała meldunek, że dwóch mężczyzn usuwa metalową kratę osłonową wokół drzewa przy 5000 West Pensacola Avenue w Chicago. Złodzieje: 40-letni Sebastian Sierra z Harwood Hights i 38-letni Kenneth Thranez Chicago ze swoim łupem udali się do zakładu prowadzonego przez Kowalczyka, gdzie na gorącym uczynku zatrzymano całą trójkę.

Polak przyznał się, że wiedział, iż przynoszony przez mężczyzn towar pochodził z kradzieży z ulic miasta i jak mówi policyjny raport był świadom tego, że nie powinien go kupować. W niedzielę sędzia hrabstwa Cook  James Brown wyznaczył za zwolnienie mieszkańca Bartlett Eryka Kowalczyka kaucję wysokości 50 tys. dolarów. Polak usłyszał zarzuty kradzieży własności komunalnej wartości od 500 do 10 tys. dolarów.

Kradzież pokryw studzienek kanalizacyjnych jest w Chicago prawdziwą plagą. Złodziei nic nie obchodzi to, że otwory po studzienkach stanowią  zagrożenie dla przechodniów i bardzo duże dla samochodów. Według jednego z radnych koszt  nowej metalowej kraty chodnikowej sięga 1300 dol., pokrywa studzienki,  to wydatek z kasy miasta rzędu 900 dolarów.

tz

 

 

Categories: Chicago, Polecamy

Comments

 1. Mada_Faka
  Mada_Faka 1 września, 2012, 15:17

  sensacyjny artykul. moze warto publikowac zdjecia tych z polsko brzmiacymi nazwiskami co dostaja dui , kradna w sklepach, child abuse etc.rozeslijcie to zdjecie z nazwiskiem do polskich gazet niech i w dziennikach w polsce opublikuja jakiego gangstera ujeli, co kupil studzienke ktora jakies meksiory ukradly
  qwa jakiegos pudelka z tego portalu robicie

  Reply this comment
 2. klim z chicago
  klim z chicago 1 września, 2012, 16:46

  i bardzo dobrze, gdyby nie wiedzial moglbym go usprawiedliwic, a tak swoja droga, ciekawe jakiego wyznania byl ten polak?

  Reply this comment
 3. tony
  tony 1 września, 2012, 19:41

  Doczytaj do końca. Oto wstęp: kluczowym elementem kontroli społeczeństwa jest strategia polegająca na odwróceniu uwagi publicznej od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez technikę ciągłego rozpraszania uwagi i nagromadzenia nieistotnych informacji.
  Strategia odwrócenia uwagi jest również niezbędna aby zapobiec zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, e k o n o m i, psychologi, neurobiologi, cybernetyki. Opinia publiczna odwrócona od realnych problemów społecznych, zniewolona zostaje przez nieważne sprawy.
  Społeczeństwo ma być zajęte, zajęte, zajęte, bez czasu na myślenie, wciąż na roli ze zwierzętami (cyt. tłum. za „Silent Weapons for Quiet Wars”). Teraz meritum:
  Jakże łatwo pokazać człowieka o polskobrzmiącym nazwisku z odpowiednim komentarzem („dobrze prosperujący biznes…” a wiadomo z jakich żródeł), kaucję wyznaczyć w dolnej granicy
  i cieszyc się, że nareszcie wpadł ktoś spośród uiszczajacych najwyższe podatki z najwyższym (niezaleznie od powyższego) procentem foreclosure. W razie narzekań, zawsze można dokopać.
  W Ch-go, IL. przestępczość wsród naszej grupy jest znacząco niska w porównaniu z innymi. Wniosek:
  To nie znaczy, że mamy się cieszyc z „osiągnięć złodzieji” ale tez nie znaczy, że mamy się biczować!

  Reply this comment
 4. Bruno_Rumuno
  Bruno_Rumuno 2 września, 2012, 07:46

  Klim rozumie i popieram brak szacunku dla fucka zasluzyl na to ale tutaj sie chyba zagalopowales troche chlopie. Czy znasz tego goscia? Skad wiesz ze pijak? Skad wiesz ze katolik? A moze Zielonoswiatkowiec lub z iinego wyznania?
  klim z chicago says:
  September 1, 2012 at 20:04
  czerwona morda o przepicia i was pod nosem, czysty polak-katolik

  Podpadles chlopie a twoja ‚droga milosci’ skrecila chyba gdzies na rozstaje 🙁

  Reply this comment
  • klim z chicago
   klim z chicago 2 września, 2012, 08:06

   to swiadkowie Jehowy, tez maja was pod nosem i mordy z przepicia i na dodatk handluja ukradzionym towarem?albo zielonoswiatkowcy?spotkalem wielu ludzi z tych wyznan, ale nigdy takiego,ktory by odpwoadal temu opisowi,a do katolika to pasuje.

   Reply this comment
  • Mada_Faka
   Mada_Faka 2 września, 2012, 08:21

   jehowe pajace znalazly sobie przystan na kacik dyskusyjny 🙂 .teraz pokopiuja troche cytatow z psedobiblii – ot takie ladowanie aukumulatorow 🙂 udajac ozywiona dyskusje …znamy to, znamy…

   Reply this comment
 5. guralski tony
  guralski tony 2 września, 2012, 14:06

  Na góralowie pod ciupagowym nie takie projekty baciarujo a pomaluśku zyjom.

  Reply this comment
 6. yeti
  yeti 2 września, 2012, 21:22

  Mikolaj ReJ: __PRAWO, w Rz-plitej jest jak pajęczyna, bąka przepuści a na muchę wina__.

  Reply this comment
 7. alibaba
  alibaba 2 września, 2012, 21:56

  glupies ta chlopy i chyba wypilista ze takie pierdoly piszeta. A klima z chicago to chyba jaki katolik w dupala posunol, taki jakis pijocyna dlatego ma uraz do polskich pijacych katolikow

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*