Podwyżka podatku od nieruchomości coraz bardziej realna

Podwyżka podatku od nieruchomości coraz bardziej realna

Groźba podwyżki podatku od nieruchomości jest niestety coraz bardziej realna. Propozycja burmistrza Rahma Emanuela pokonała już pierwszą przeszkodę w Springfield.

fot.Eric Allix Rogers/Flickr

fot.Eric Allix Rogers/Flickr

Komitet izbowy zatwierdził plan Emanuela zawierający podwyżkę podatku od nieruchomości, w celu uzyskania funduszy na likwidację blisko 20 mld. dol. deficytu w dwóch systemach emerytalnych pracowników administracji miasta. Plan przewiduje też redukcję świadczeń emerytalnych.

Odpowiednia ustawa czeka teraz na  zatwierdzenie przez stanową Izbę Reprezentantów, gdzie tylko niektórzy ustawodawcy z obydwu partii mają krytyczny stosunek do pomysłów Emanuela.

Zgodnie z propozycją, podatek od nieruchomości statystycznego właściciela domu w skali roku wzrośnie o około 58 dol.; pracownicy administracji stanu dopłacaliby o 3 proc. więcej do swoich  składek emerytalnych.

Burmistrz nie wykluczył, że będzie się starał o kolejną podwyżkę podatku od nieruchomości na likwidacje niedoborów finansowych w systemach emerytalnych strażaków i policjantów.

Związki zawodowe pracowników administracji miasta potępiły ten projekt i zaapelowały, by władze Chicago poszukały pieniędzy gdzie indziej, np. nakładając podatek na luksusowe usługi, transakcje finansowe oraz na najbogatszych mieszkańców miasta.

(ao)

Categories: Chicago

Comments

  1. JASIO
    JASIO 5 kwietnia, 2014, 01:59

    Emanuel jak chcesz doic to zacznij od siebie…takich politykow co tylko podnosza podatki to pelno wokol…nic nowego…praktyka codzienna jak sie jest przy korycie…magik do zalatania dziury w swoim korycie…tak rzadzic to kazdy umie…dajcie wiecej na nierobow z ratusza…………

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*