Podpórka warta 100 tys. dol.

Podpórka warta 100 tys. dol.

Czasami zdarza się, że przedmioty codziennego użytku okazują się być warte fortunę. Tak było w przypadku farmera z Michigan, który od lat używał ciężkiego kamienia do przytrzymywania otwartych drzwi. Kamień okazał się być meteorytem o wartości 100 tys. dol.

David Mazurek kupił farmę w Edmore w stanie Michigan w 1988 roku, a wraz z nią 23-funtowy żelazno-niklowy meteoryt, który według poprzedniego właściciela farmy spadł na pobliskie pole w latach 30. ubiegłego wieku. Mazurek od lat używał meteorytu jako… ciężarka do podtrzymywania otwartych drzwi. Ostatnio, zachęcony telewizyjnym programem o meteorytach, postanowił przekonać się, czy jego podpórka do drzwi jest cokolwiek warta.

Meteoryt został zbadany przez geologów z Central Michigan University, którzy potwierdzili jego pozaziemskie pochodzenie, a wartość wycenili na 100 tys. dol. Meteoryt okazał się szóstym co do wielkości kiedykolwiek odnalezionym w Michigan. David Mazurek zapowiedział, że zamierza sprzedać cenną podpórkę pod drzwi, a pieniędzmi podzielić się z uniwersytetem.
(gd)

Na zdjęciu: Meteoryt-podpórka do drzwi fot.Mackenzie Brockman/Central Michigan University

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*