Podmiejski autobus szkolny ostrzelany w Chicago

Podmiejski autobus szkolny ostrzelany w Chicago

Autobus, który we wtorek przywiózł trzecioklasistów z północnych przedmieść na wycieczkę szkolną do chicagowskiego Muzeum Nauki i Techniki, został trafiony przez kule. W chwili zdarzenia w autobusie nie było dzieci, a kierowcy nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło we wtorek 21 maja około godz. 11.30 am na południu Chicago, kiedy uczniowie i opiekunowie z Westmoor School w Northbrook byli już w Museum of Science and Industry przy 5700 S. Lake Shore Dr. Kierowca prowadził pusty autobus w rejonie ulicy 67. i Stony Island, około półtora mili dalej, gdy w pojazd trafiły dwie kule. Kule nie dosięgły kierowcy, doznał jedynie otarcia, które ratownicy opatrzyli na miejscu.

Na miejscu policja wszczęła śledztwo w sprawie kłótni, do której doszło w rejonie skrzyżowania. Według władz w tym samym czasie wiele innych pojazdów w okolicy zostało uszkodzonych. Nie było podejrzeń, że celem sprawców strzelaniny był autobus szkolny.

Kierowca wymienił uszkodzony autobus w zajezdni i po zakończeniu zwiedzania bezpiecznie odwiózł uczniów i opiekunów do szkoły. Nikt z pasażerów nie wiedział o incydencie. Poinformował o nim później w liście do rodziców szef dystryktu szkolnego 28 w Northbrook.
(jm)

fot.Pixabay.com

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*