Podatek od papierosów nie spełnia nadziei

Przedstawiciele władz stanowych informują, że podwyżka podatku od papierosów o jednego dolara na paczce nie przynosi spodziewanych dochodów.

papierosyW wyniku zmiany wprowadzonej rok temu, w czerwcu 2012 roku, podatek od paczki wzrósł z 98 centów do 1,98 dol. Władze przewidywały wówczas, że obok dostarczenia bardzo potrzebnych funduszy, dużą korzyścią będzie zniechęcenie ludzi do palenia.

Jednak, jak donosi The State Journal-Register w Springfield, przewidywane zwiększenie wpływu z podatku w bieżącym roku fiskalnym wyniesie 212 mln. dol., czyli około 39 proc. mniej, niż przewidywane 350 mln. dol.

Jak twierdzą władze stanowe, powodem niedostatecznego wpływu pieniędzy jest zmniejszona liczba kupujących.

Oczekuje się, że całkowity wpływ z podatku od papierosów w 2013 roku wyniesie 788 mln. dol., o 37 proc więcej, niż w roku ubiegłym.

(NBC – kc)

Categories: Chicago

Comments

 1. zatokablue
  zatokablue 24 czerwca, 2013, 09:14

  Cel został osiągniety.Chodziło przecież o zdrowie mieszkańców poprzez zniechecenie ich do palenia tytoniu.Z tych samych oficjalnie podawanych powodów montowane sa kamery na skrzyżowaniach,zakazane jest używania telefonów podczas jazdy samochodem czy tez zaopatrzenie ludności biednych dzielnic w zdrową żywność ekologiczną.Ponadto nasze genialne władze zadbały o gołebie i bezdomnych zakazujac ich dokarmiania.Rekiny też mogą sie czuć u nas bezpiecznie bo zakazano sprzedawanie czy dystrybuowanie płetw tych morskich ryb. Jazda na motorze na tylnym kole jest karana grzywną w wysokości 1 tys. dolarów. „W zamian” miłośnicy motocykli otrzymali oficjalne zezwolenie na przejeżdżanie skrzyżowań na czerwonym świetle – oczywiście o ile droga jest wolna.Od 1 stycznia nielegalnym przestało być mruganie światłami dla ostrzeżenia innych kierowców przed policją.A wszystko po to żeby ameryka rosła w siłę a ludziom żyło się dostatniej.HA,ha,ha.

  Reply this comment
 2. zszokowany
  zszokowany 24 czerwca, 2013, 14:20

  To latwo mozna bylo przewidziec. Tylko „geniusze” z wladz stanowych i powiatowych nie przewidzieli tego.

  Reply this comment
 3. kaczka
  kaczka 26 czerwca, 2013, 02:58

  Dobre. Haha

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*