Po wypadku na autostradzie I-80: nie żyje drugi kierowca, trzeci oskarżony

fot.123RF Stock Photos

46-letni mieszkaniec Chicago usłyszał zarzuty w związku z wypadkiem trzech ciężarówek na autostradzie I-80 na południowo-zachodnich przedmieściach, koło Joliet, w wyniku którego zginęły dwie osoby. Do tragedii doszło we wtorek tuż po szóstej rano.

Jak podaje stanowa policja, kierowca ciężarówki wjechał w kobietę i stojące na poboczu dwa tiry, oba firmy FedEx. Jeden z nich zepsuł się, drugi miał go wymienić. Uszkodzony pojazd prowadził 49-letni Jugoslav Djordjevic z okolic La Grange, zaś podstawioną ciężarówkę – 50-letnia Sami Guzick z Joliet, która swojego tira zaparkowała przed ciężarówką z awarią, a sama wysiadła z pojazdu. W tym czasie wjechała na nich nadjeżdżająca – trzecia ciężarówka. Samochody staneły w płomieniach.

Kobieta zginęła na miejscu. Djordjevic trafił do Loyola University Medical Center, gdzie zmarł w środę w wyniku odniesionych oparzeń. Jego śmierć sklasyfikowano jako wypadek. Kierowca tira, który uderzył w stojące na poboczu ciężarówki, z firmy West Side Transport z Iowa, również doznał poważnych obrażeń. Zidentyfikowany został jako 46-letni Douglass Norfleet z Chicago. Mężczyzna usłyszał zarzuty niewłaściwego korzystania z pasów i niedostosowania prędkości.

Autostradę zamknięto na ponad dziesięć godzin. W sprawie w dalszym ciągu prowadzone jest śledztwo. (as)

Categories: Chicago
Tags: wypadek

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*