Po strzelaninie przed Portage Theatre. Najważniejsze bezpieczeństwo

Portage Theater w Jefferson Park fot.Eric Allix Rogers/Flickr

Portage Theater w Jefferson Park fot.Eric Allix Rogers/Flickr

Radny John Arena ma nadzieję, że postrzelenie byłego członka gangu przed budynkiem Portage Theater nie powinno zahamować rewitalizacji rejonu Six Corners w Portage Park w północno-zachodniej części Chicago. Radny zapewnia, że dołoży wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i firmom w tym rejonie.

Postrzelony w rękę 22-latek z Aurory brał udział w zabawie zorganizowanej dla studentów college’u. Kula dosięgła go 13 czerwca zaraz po północy, gdy wyszedł z budynku przy 4050 North Milwaukee Avenue. Policji powiedział, że otoczyło go około dziesięciu mężczyzn, którzy oddali kilka strzałów. Rannemu udało się uciec i schronić w gmachu teatru, gdzie udzielono mu pomocy, sprowadzono policję i pogotowie ratunkowe.

Ranny został hospitalizowany. Policja poinformowała, że młody mężczyzna jest byłym członkiem gangu, który został niedawno zwolniony warunkowo z więzienia.  Relację ze zdarzenia, przekazaną przez witrynę DNAinfo można również znaleźć na stronie internetowej radnego Areny.

Radny z 45. okręgu zapewnił, że dołoży wszelkich starań, by dzielnica  Six Corners, była bezpieczna.  Jak podkreślił, niskie wskaźniki przestępczości są warunkiem rozwoju ekonomicznego okolicy Six Corners, w której niedawno  założyły swe siedziby różne firmy, stymulując gospodarkę  tego zaniedbanego od wielu lat rejonu miasta.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*