Po pięciu latach od zniknięcia, los Lisy Stebic wciąż nieznany

Lisa Stabic ostatni raz widziana była w jej domu w Plainfield na przedmieściach Chicago 30 kwietnia 2007 roku. Według jej męża, 38-letnia kobieta wyszła na siłownię. Nigdy więcej nie wróciła. Do dziś nie wiadomo co stało się z matką dwojga dzieci.  Jej bliscy w piątą rocznicę jej zniknięcia po raz kolejny zwrócili się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu tej tragicznej zagadki.

„Minęło pięć lat. Do dziś nie znaleziono ciała Lisy. (…) Nie mogliśmy nawet urządzić jej pogrzebu” – napisała w specjalnym oświadczeniu Debbie Ruttenberg, siostra zaginionej. „Nasza rodzina na zawsze pozostanie zdruzgotana tą stratą. Wciąż mamy jednak nadzieję, na wymierzenie sprawiedliwości”.

W poniedziałek minęło pięć lat od czasu kiedy ostatni raz widziano 38-letnią Lisę Stebic. Kobieta od momentu zniknięcia z nikim się nie kontaktowała, nie korzystała z kart kredytowych ani telefonu komórkowego. Jej zniknięcie odbiło się szerokim echem w całym stanie Illinois i poza jego granicami. W poszukiwaniach uczestniczyły setki wolontariuszy, policjantów oraz agenci FBI.

Zaginięcie Lisy Stebic zgłosił jej mąż Craig, z którym mimo separacji 38-latka wciąż mieszkała we wspólnym domu. Mężczyzna powiedział policji, że jego żona 30 kwietnia 2007 roku wybrała się na siłownię. On w tym czasie pracował w ogrodzie a dzieci pary poszły do pobliskiego sklepu po słodycze. Na tym współpraca męża zaginionej kobiety się zakończyła. Craig Stebic odmówił składania dalszych zeznań i pomocy w śledztwie. Nie uczestniczył także w jej poszukiwaniach. Kiedy w należącej do niego furgonetce znaleziono ślady krwi mężczyzna odmówił poddania się badaniom na wykrywaczu kłamstw. Mąż zaginionej został uznany za osobę mającą związek ze zniknięciem Lisy Stabic, ale nigdy nie postawiono mu formalnych zarzutów.

Craig Stabic całkowicie zerwał kontakt z rodziną zaginionej żony. Jej krewnym odmówił także jakiegokolwiek kontaktu z jej dziećmi.

Od 2010 roku rodzina zaginionej zaprzestała poszukiwań. Jej bliscy przyznają, że coraz trudniej bowiem wierzyć w to, że Lisa Stebic wciąż żyje.

Za informacje, które pozwolą ustalić co stało się z Lisą Stebic wyznaczona została nagroda w wysokości 75 tys. dolarów. Wszelkie informacje w tej sprawie przekazywać można policji, dzwoniąc pod numer: 815-267-7217.

Więcej informacji na temat zaginięcia Lisy Stebic znaleźć można TUTAJ.

mp

Zobacz także: Drew Peterson chce wyjść na wolność

 

Categories: Chicago

Comments

  1. klim z chicago
    klim z chicago 1 maja, 2012, 18:57

    morderstwo doskonale, ale bedzie Sad Ostateczny gdzie:”Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie mialo byc ujawnione, ani nic tajemnego co by nie bylo poznane i na jaw nie wyszlo”. Luk 8,17

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*