Po 27 latach zabił kolejną kobietę

Po 27 latach zabił kolejną kobietę

 

W 1989 Douglas Askew zamordował swojĄ 15-letnią ciężarną dziewczynę. 27 lat później, w ostatni dzień roku, zabił kolejną kobietę, a inną ciężko ranił. Morderca od czasu zwolnienia z więzienia był dwukrotnie aresztowany za przemoc domową.

W sierpniu 1989 r. 19-letni wówczas Douglas Askew zastrzelił swoją 15-letnią ciężarną dziewczynę Fay Jackson, postrzelił jej siostrę i próbującego interweniować mężczyznę. W 1990 za morderstwo z premedytacją został skazany na 40 lat więzienia, a dodatkowo – usłyszał wyroki po 30 lat więzienia za dwa usiłowania zabójstwa.

Po przedterminowym zwolnieniu mężczyzna był dwukrotnie aresztowany za przemoc domową – w 2013 roku w Chicago i rok później w Lansing. W obydwu przypadkach zarzuty zostały oddalone, ponieważ na sprawy sądowe nie zgłaszały się ofiary pobić, a prokuratura odstępowała od wniesienia aktu oskarżenia.

31 grudnia, w ostatni dzień roku 2016, 46-letni Askew pomimo policyjnego zakazu zbliżania się do swojej konkubiny, poszedł do mieszkania 52-letniej Sylvii Brice, znajdującego się w okolicy 9300 South Wentworth Avenue. Douglas Askew zasztyletował Sylvię Brice i ranił przebywającą w mieszkaniu kobietę.

Morderca został aresztowany 9 stycznia. Sędzia James Brown zdecydował o zatrzymaniu bez prawa do kaucji. Askew stanie przed sądem 30 stycznia.

(gd)

Na zdj.: Douglas Askew fot.Chicago Police

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*