Plastikowe siedzenia w pociągach i autobusach CTA

CTA testuje autobusy i wagony kolejek z plastikowymi siedzeniami fot.CTA Transit Chicago

CTA testuje autobusy i wagony kolejek z plastikowymi siedzeniami fot.CTA Transit Chicago

Chicago Transit Authority (CTA) wprowadza program wymiany siedzeń w miejskich autobusach i pociągach. Plastikowe siedzenia mają być bardziej higieniczne i ułatwią utrzymanie porządku w pojazdach i wagonach.

Pilotażowy program wymiany siedzeń trwa od maja bieżącego roku. CTA zainstalowało plastikowe siedzenia w 50 autobusach i 14 wagonach kolejowych. Nowe siedzenia mają sprawić, że podróż publicznymi środkami transportu będzie bardziej higieniczna. Siedzenia nie wchłaniają zanieczyszczeń i zarazków, są łatwe w czyszczeniu i odporne na graffiti.

Wymiana siedzeń jest odpowiedzią na skargi użytkowników autobusów i pociągów, którzy narzekają, że siedzenia obłożone materiałem są siedliskiem mikrobów i groźnych dla zdrowia substancji. W ostatnich tygodniach media informowały o odkryciu pluskiew, które gnieździły się w siedzeniach czerwonej linii CTA.

CTA zapowiedziała, że program nie oznacza wymiany siedzeń we wszystkich autobusach i pociągach. Ma służyć przetestowaniu nowych technologii materiałowych i zbadaniu reakcji użytkowników. Plastikowe siedzenia można spotkać w nowych modelach autobusów oraz w wagonach pociągów linii niebieskiej i pomarańczowej.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*