Placówka dystrybucji marihuany powstanie w Naperville

Placówka dystrybucji marihuany powstanie w Naperville

Małżeństwo z Batavia zamierza otworzyć placówkę dystrybucyjną marihuany dla celów medycznych w zachodniej części Naperville.

fot.Laurie Avocado/Wikipedia

fot.Laurie Avocado/Wikipedia

Hugo i Traci Fernandez proponują założenie sklepu z marihuaną przy 1701 Quincy w Naperville. Mają nadzieję, że jeszcze w tym roku otrzymają stanową licencję na prowadzenie placówki.

Oboje prowadzą internetową agencję marketingową i niedochodową organizację, United Paralysis Foundation. Fundacja powstała po długotrwałej walce Traci z zapaleniem rdzenia kręgowego. Schorzenie, wykryte w 2008 r. spowodowało u Traci częściowy paraliż. Głównym celem fundacji jest zbieranie funduszy na badania nad paraliżem i urazami rdzenia kręgowego.

Traci  Fernandez przyznaje, że leczy swój ból przy pomocy tradycyjnych leków, jednak spotyka wielu ludzi, którzy nie mając tyle szczęścia, zmuszeni są sięgać po medyczną marihuaną.

W wysiłkach na rzecz założenia ośrodka dystrybucji 3C Compassionate Care Center w Naperville małżeństwo wspiera ojciec Traci, Robert Livas, sędzia powiatu Will.

Oboje zapowiadają przekazywanie 20 proc. dochodów na działalność swej fundacji oraz kolejne 5 proc. dla lokalnych społeczności, które zaakceptują otwarcie placówek z marihuaną na swoim terenie. Oprócz sklepu w Naperville Fernandez zamierzają otworzyć podobny ośrodek dystrybucyjny w Joliet. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*